Kolejna próba samobójcza czy głupi żart?

213

Po tragedii, która wydarzyła się w połowie października, po wielu rozmowach przeprowadzonych przez psychologów i pewnie w niejednym domu, mogłoby się wydawać, że już żaden uczeń nie będzie chciał się targnąć się na swoje życie. A widząc ogrom tragedii nie będzie groził takim desperackim czynem. Jednak w poprzedni piątek, w czasie zabawy andrzejkowej w obornickim gimnazjum interweniowała policja. Z jakich powodów, dokładnie nie wiemy. Według rodzica jednego z uczniów, dziewczynka miała rozsyłać sms-y do swoich znajomych, w których informowała, że zamierza popełnić samobójstwo. – Dokładnie nie jestem pewien, ale treść sms-a brzmiała mniej więcej tak: „…żegnam się z wami, nie chce mi się już żyć” – opowiadał nam rodzic jednej z uczennic. Dodał też, że zabawę andrzejkową przerwała policja, która została wezwana na interwencję.

Jadwiga Grekulińska, dyrektorka obornickiego gimnazjum zaprzecza, jakoby podczas zabawy andrzejkowej doszło do próby samobójczej: – Na pewno nie było żadnej próby samobójczej. Potwierdzam, że policja została wezwana, ale chodziło o sprawę rodzinną, którą gazeta nie powinna się zajmować. Nie widzę sensu w rozdmuchiwaniu tej sprawy, bo to przynosi zły efekt. Dojdzie do tego, że nie będziemy mogli nic zrobić, bo uczeń będzie nam groził, że się powiesi – ucięła rozmowę dyrektorka. Faktem jest jednak, że zabawa została przerwana dla wszystkich uczniów.

Jeden z uczniów, który był na piątkowej zabawie andrzejkowej potwierdza, że do szkoły zawitała policja: – W pewnym momencie impreza została przerwana przez policję. O co dokładnie chodziło to nie wiemy. Po szkole chodziły tylko plotki, że jakaś dziewczyna wysłała sms-y, że popełni samobójstwo na Grzybku, górce znajdującej się blisko szkoły. Z innego źródła słyszałem, że ktoś jej zabrał telefon i dla żartu powysyłał te sms-y. Ale to nie była moja koleżanka, więc nie wiem jak było na prawdę. 

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, żeby powiadomić nas o różnych sytuacjach, między innymi właśnie takich jak państwo opisujecie. W poniedziałek nie zostaliśmy poinformowani o tym, że podczas zabawy andrzejkowej doszło do jakichś incydentów, ale na pewno będziemy się kontaktować ze szkołą powiedziała nam Janina Jakubowska z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

O wydarzeniach, które miały miejsce w szkole nic nie wiedział również Artur Olszewski, inspektor ds. oświaty w obornickim Urzędzie Miejskim: – Nie wiem co stało się w gimnazjum podczas zabawy andrzejkowej. Nic mi nie wiadomo o tym, aby w szkole lub poza nią miało dojść do kolejnej próby samobójczej. Wiem natomiast, że szkoła dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim uczniom bezpieczeństwo. Niedawno dyrekcja starała się o zwiększenie monitoringu – zapewnia inspektor i dodaje, że młodzież gimnazjalna to najtrudniejsi uczniowie, ponieważ w czasie uczęszczania do szkoły na tym poziomie przeżywa największy bunt – Zdaję sobie sprawę z tego, że nauczyciele mają bardzo trudne zadanie, jednak wszyscy dokładają starań, aby młodzież jak najlepiej wychować i wyedukować.

Trzebnicka policja potwierdza jednak, że funkcjonariusze interweniowali podczas piątkowej imprezy: Faktycznie policjanci zostali wezwani do szkoły mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Policjantka potwierdza również, że powodem wezwania funkcjonariuszy był esemes o niepokojącej treści:Wezwano patrol, ponieważ jedna dziewczynka przesłała do drugiej wiadomość na komórkę, która zaniepokoiła koleżankę. Nie mogę jednak zacytować treści wiadomości, ze względu na dobro dziecka. Nie mogę potwierdzić, czy chodziło o próbę samobójczą. Wiadomość miała dwuznaczny charakter i tylko tyle mogę powiedzieć. Policjanci, którzy pojechali do szkoły porozmawiali z dziewczynką, przeprowadzili wszystkie czynności zgodnie z procedurami. Podczas tych czynności obecna była również dyrekcja gimnazjum. Po dłuższej rozmowie policjanci przekazali uczennicę pod opiekę babci relacjonuje policjantka i dodaje, że wspólnie z dyrekcją zaplanowano cykl spotkań prewencyjnych, nie zdradza jednak czego miałyby one dotyczyć.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here