Zwyciężyła Krusnala na etapie wojewódzkim

103

Konkurs „Krusnal Bezpieczniak” organizowany jest już od 4 lat. Uczniowie ze szkoły w Powidzku biorą w nim udział od samego początku. Cztery lata temu uczeń tej szkoły zajął miejsce poza pierwszą dziesiątką, ale jego wynik był najlepszy spośród uczestników z gminy Żmigród. W drugiej edycji uczniowie szkoły zajęli trzecie, czwarte i ósme miejsce. Barbara Jędryka, która zajęła wówczas trzecie miejsce po raz kolejny zdobyła tytuł najlepszego zawodnika gminy Żmigród. W ubiegłym roku uczniowie szkoły także zajęli trzecie i dziesiąte miejsce i znów najlepszy uczestnik gminy Żmigród był z tej szkoły. W tym roku trzecie i dziesiąte miejsce i znowu najlepszy uczestnik jest stąd.

Dlatego od początku nagroda burmistrza nie wychodzi z naszej szkoły – mówi z radością nauczycielka przygotowująca uczniów do tego konkursu. Pani Bogumiła Mielnik – Maciejak, oprócz przygotowywania uczniów do Krusnala Bezpieczniaka, zajmuje się także organizacją tego konkursu na etapie szkolnym, w którym z dziesiątki uczestników do etapu powiatowego zakwalifikowało się troje uczniów. Z tej trójki dwoje zakwalifikowało się zaś do etapu wojewódzkiego.

Była praca indywidualna. Razem pracowaliśmy, szukaliśmy i omawialiśmy różne broszurki informacyjne, korzystaliśmy także z zajęć „Młodzież zapobiega pożarom”. Za każdym razem przygotowujemy się do konkursu troszkę na wyczucie – dodała nauczycielka.

W tym roku szczególny sukces w konkursie odniosła Wioletta Królik, która zajęła I miejsce w konkursie „Krusnal Bezpieczniak 2012” na etapie wojewódzkim. Nie odpowiedziała tylko na dwa pytania, czym bardzo zaskoczyła komisję.

Wioletta Królik mieszka na wsi, czasami pomaga rodzicom w gospodarstwie.

Mama pomagała mi przygotować się do konkursu, dlatego pokazywała mi różne maszyny, mówiła w co powinny być wyposażone. Opowiadała o bezpieczeństwie. Czytałam też różne broszury. W zasadzie przygotowywałam się do konkursu około miesiąca – powiedziała Wioletta Królik, zwyciężczyni tegorocznej edycji Krusnala.

Uczennica twierdzi, że na powiatowym etapie konkursu pytania były bardzo proste. Etap wojewódzki był troszkę trudniejszy, ale i z nimi zwyciężczyni poradziła sobie bez problemu. W nagrodę otrzymała dwa tablety (za III miejsce na etapie powiatowym oraz za najlepszego uczestnika z gminy Żmigród). Za zajęcie I miejsca na etapie wojewódzkich Wioletta Królik otrzymała zaś kino domowe.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here