W Gaudii bez zmian

536

Jedynie młodziczki częściowo obroniły honor Gaudii wygrywają w niedzielę mecz z koleżankami ze Strzelina 2 do 1 i przegrywając z Gwardia Wrocław 0 do 2.  W tej grupie zawodniczej odbywają się spotkania turniejowe. Drużyny rywalizują o prymat w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Mecz z drużyną UKS”Tygrysy” Strzelin pokazał właściwe umiejętności naszych najmłodszych. Była walka, wskazuje na to sam wynik poszczególnych setów. W pierwszym lepsze były Tygrysy wygrywając z Gaudia do 24. Zaś dwa następne set był pogromem przyjezdnych. Drugi set wygrały gospodynie do 8 a trzeci (tie-break) też do 8.

W drugim meczu rozegranym z Gwardią Wrocław zespół Gaudii był czymś, co nie przypominało walecznej drużyny z pierwszego spotkania. Usztywnione, bezradne trzebniczanki nie mogły sobie poradzić z odbiorem trudnych zagrywek lub ataków rywalek. Dopiero, gdy na tablicy zobaczyliśmy wynik 0 do 13 nasza drużyna zdobyła jeden punkt. Potem nie działo się lepiej, ale gra była bardziej żywa. Nasze młodziczki prawie nie punktowały z gry własnej. Punkty zdobywały z błędów przyjezdnych. W drugim secie zobaczyliśmy naszą drużynę gotową do walki. Choć rywalki od samego początku prowadziły to trzebniczanki zdobywały punkty z gry. Nadal jednak nasze zawodniczki pozwalały na bezkarne punktowanie atakami, wrzutkami i zagrywką, choć przyznać trzeba, że odbiór paru silnych ataków mógł się podobać publiczności. Z obserwacji meczy można odnieść wrażenie, że gdyby trzebnickie zawodniczki były bardziej ruchliwe w polu, broniły do upadłego własnych pozycji i lepiej odbierały zagrywki rywalek, nie przegrałyby meczu do zera.

Mimo tej porażki, dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu młodziczki Gaudii zakwalifikowały się do turnieju wojewódzkiego.

W drużynie Gaudii wystąpiły: Aleksandra Haracz, Kinga Sznajder, Patrycja Zaraza, Iga Rojewska, Nikola Stawińska, Nikola Szyszka, Hanna Kuna, Daria Marciniec, Natalia Karyś, Karolina Żylak, Marlena Filip, Daria Chmielewska. Zespoł prowadził Marek Wojcieszek

 

Drużyna seniorek Gaudii gra ostatni mecz jesieni  w środę 8 grudnia w sali ZAPO z STS „Viktoria” Lubliniec. Zapraszamy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here