Nocne przygotowania trzebniczan do Biegu Sylwestrowego

295

Akcję prowadzoną pod hasłem „I ty możesz przebiec Bieg Sylwestrowy” wymyślili Paweł Wolski i Janusz Pancerz, z trzebnickiego stowarzyszenia sportowego. Skierowana jest przede wszystkim do tych sportowców amatorów, którzy mają już pewne doświadczenia z bieganiem. Np. nie sprawia im trudności bieg na dystansie 5 km lub więcej. – Wiemy, że jest pewna grupa biegaczy, którzy trenują cały rok, rozpoczynają regularne treningi w marcu a kończą listopadzie. Z rożnych przyczyn nie wierzą w swoje siły i twierdzą, że nie będą w stanie przebiec dystansu Biegu Sylwestrowego – o długości 10 km. Właśnie do takich osób skierowana jest akcja – mówi Paweł Wolski.

Grupa biegaczy właśnie rozpoczyna przygotowania do tej ostatniej imprezy sportowej w roku. Trzy razy w tygodniu, w omówionych miejscach spotykają się na treningach. Oczywiście najpierw obowiązkowa rozgrzewka, jak przed każdym startem, a następnie bieg. W poniedziałki i środy biegacze pokonują trasy Biegów Sylwestrowego (tą aktualną w środy, natomiast „historyczną” w piątki), niedzielne treningi to pokonywanie trasy Leśnych Przedbiegów w Lesie Bukowym.

W piątkowy wieczór grupa miała swój trening na stadionie miejskim. Wśród uczestników jest także grupa nastolatków, która przygotowuje się do dziecięcego Biegu Sylwestrowego.

Organizatory serdecznie zapraszają miłośników biegania do przyłączenia się do tej sportowej akcji. Każdy, kto zapisze się do tegorocznego Biegu Sylwestrowego, otrzyma profesjonalną koszulkę biegową z napisem „I ty możesz przebieg Bieg Sylwestrowy”.

Akcja z pewnością będzie kontynuowana w przyszłym roku: – Teraz treningi rozpoczęliśmy już w listopadzie, to zbyt późno by do udziału w biegu przygotować tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w podobnych imprezach sportowych. Ale od przyszłego roku stworzymy grupę amatorów, z którymi zaczniemy treningi już od września. Nasze stowarzyszenie sportowe nazywa się „Kret”, ponieważ trzebniccy biegacze zazwyczaj biegają nocą – kończy rozmowę Paweł Wolski.Zainteresowani mogą przyłączyć się do akcji. Treningi w tygodniu: w środy o godz. 19 przy kiosku Lotto (ul. św. Jadwigi), w piątki o godz. 18 na stadionie Fair Play Arena, a w niedzielę przy placu zabaw na ul. Leśnej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here