Andrzejki dla pensjonariuszy

83

Pensjonariusze Specjalistycznego Centrum Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med są regularnie odwiedzani przez wolontariuszy skupionych przy kole wolontariatu w Liceum Ogólnokształcącym im. K. Holteia. Młodzi ludzie przychodzą zwykle dwójkami do „swoich” podopiecznych, wychodzą z nimi na dwór, czytają im, wspólnie rozwiązują krzyżówki, ale przede wszystkim służą swoim towarzystwem i rozmową.

W czwartkowe popołudnie zorganizowali dla podopiecznych centrum wyjątkową imprezę andrzejkową. Pensjonariusze, którym tylko pozwalało na to zdrowie, zebrali się w dużej sali na parterze budynku i wspólnie z opiekunkami spędzili niezapomniane chwile.

Uczniowie przygotowali występy artystyczne, zaśpiewali doskonale znane podopiecznym placówki piosenki, które wykonywali przy akompaniamencie akordeonu, przygotowali także wróżby z kart. Licealiści wróżyli również z lanego wosku i stworzyli  „drzewko szczęścia”.

Moi podopieczni bardzo przeżywali imprezę, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeszcze na drugi dzień głośno dyskutowali o minionych wydarzeniach. Dla pensjonariuszy taki kontakt z młodymi ludźmi jest bardzo ważny. Długo czekali na tę imprezę, zresztą zawsze czekają na dzień odwiedzin przez wolontariuszy – potwierdza Anna Niedźwiedzka, terapeutka zajęciowa w SCPO Ewa-Med.

Licealiści przygotowywali się dość długo do tego występu. Niektórzy, zwłaszcza ci, którzy do wolontariatu należą od niedawana, byli trochę stremowani, ale widząc radość starszych ludzi nawet ich trema mijała. Cieszymy się, że swoją obecnością możemy wnosić radość w ich życie – powiedziała Magdalena Bugielska-Bielenica, która jest opiekunem wolontariuszy. Jak dodała, koło już przygotowuje koncert kolęd, który odbędzie się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here