Pomoc dla bezdomnych zwierząt

355

W pomoc dla potrzebujących zaangażowanych jest 42 uczniów, od I do VI klasy: – Przykazania, miłość do bliźniego i wyznawanie chrześcijańskich wartości, to zasady, którymi kierujemy się, gdy włączamy się w organizowane akcje charytatywne – mówi opiekunka szkolnego koła, nauczycielka Ewa Dudek. Wolontariusze podczas cotygodniowych spotkań rozmawiają o bieżących działaniach podejmowanych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, uczestniczą w zjazdach, czy rekolekcjach.

Uczniowie mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami na rzecz pomocy innym. W ubiegłym roku włączyli się w zbiórkę charytatywną na rzecz małych mieszkańców Afryki. Przy pomocy najbliższych piekli ciasta, które sprzedawali podczas organizowanego kiermaszu. Zebrane pieniądze przekazali na pomoc dla sierot i dzieci z domów dziecka w Ugandzie.

Kilka dni temu z sukcesem zakończyli kolejną szkolną akcję. Tym razem prowadzili zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt z wrocławskiego schroniska. Pomysłodawcami akcji była dwójka uczniów: Alicja Syrko i Maciej Janicki, za kolorowy plakat, który ozdobił szkolny korytarz odpowiadały dwie trzecioklasistki: Julia Jaworska i Aleksandra Zalewska. Maciek z Alą namawiali swoich młodszych i starszych kolegów do tego, by przynosili karmę dla zwierząt (psów i kotów), zabawki i ciepłe koce:- Kocham zwierzęta. Nigdy nie był mi obojętny ich los.Postanowiłem zrobić coś w ich sprawie. Zainicjowałem i rozpropagowałem w mojej szkole wspólnie z koleżankami i kolegami akcję pomocy zwierzątkom w schroniskach. Liczę, że w przyszłych latach będę mógł kontynuować tę akcję, a miłością do zwierząt zarażę więcej ludzi – opowiada Maciek.  – Ta akcja również pomaga dzieciom się uwrażliwić i pokazać problem związany z trudnym losem porzuconych zwierząt – zauważa Ewa Dudek.

Teraz przed uczniami kolejne akcje charytatywne. Już jutro (w środę 5 grudnia), w szkole prowadzona będzie akcja „Złotówka dla św. Mikołaja”, a jej hasło brzmi „Pomóżmy dzieciom, które nie mają mamy ani taty”, która jest skierowana dla rodzin zastępczych spokrewnionych, cioci, wujków czy dziadków. – Właśnie wtedy, w Światowy Dzień Wolontariatu jeden z naszych wolontariuszy, przebrany za św. Mikołaja, będzie zbierał pieniądze, a w zamian wręczy każdemu cukierka. Zebraną kwotę przekażemy do wrocławskiego Caritasu, który przygotuje świąteczne paczki pod choinkę, zakupi odzież czy potrzebny sprzęt wykorzystywany w domu. Już po raz drugi prowadzimy taką akcję, w zeszłym roku pomagaliśmy dzieciom z Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich – dodaje nauczycielka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here