Tydzień Kultury Zdrowotnej „u Rataja”

454

Impreza obfitowała w rozmaite wydarzenia związane z kulturą zdrowotną. Jedną z nich był konkursNowotwór nie boję się.  I miejsca zajęli w nim: Patrycja Mańka, Dagmara Jędrzejczyk, Joanna Gałek, Ewelina Celary (kl II d)  Martyna Kmieciak, Alicja Janson (II b) Filip Maciejowski, Kacper Jaśkiewicz (I f); II miejsca zdobyli w nim: Patrycja Cuber, Weronika Dzięgielewska oraz  Kacper Szkudlarek (kl I f), na podium uplasowały się także: Natalia Brusiło (I f) i Magda Bartosik (I d).

Prócz tego uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w „Marszu różowej wstążeczki” (28 października). Przez cały tydzień w holu szkoły rozstawione były różnorodne stanowiska dotyczące problematyki tygodnia. Mogliśmy zapoznać się nie tylko z „piramidą zdrowia”, ale także uzyskać wiele ciekawych i istotnych informacji dotyczących zdrowego odżywiania się. Nad wszystkim pieczę trzymała szkolna higienistka Klaudia Paterek-Szmabelan.  Bardzo dużą popularnością uczniów cieszyło się także „mini-kino”. Na każdej długiej przerwie w Tygodniu Kultury Zdrowotnej w holu szkoły wyświetlany był film związany nie tylko ze zdrowym trybem życia, ale także w profilaktyką uzależnień. W szkole pojawiły się także plakaty i gazetki promujące zdrowy tryb życia i higienę osobistą. Jedno z naczelnych haseł brzmiało:Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy„. Dodatkowo prócz projekcji filmów, uczniowie mogli zagłębić się w tematykę prozdrowotną na każdej godzinie wychowawczej. W czasie jednej z nich powstał materiał filmowyZdrowie śniadanie I f”, (Warto obejrzeć na stronie  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z_K_YQBXVGg.)

Prócz teorii mogliśmy doświadczyć, a w zasadzie spróbować praktyki. Wielu z nas przygotowało „kanapki zdrowie”, wielu także ich skosztowało. Skosztować można było także jabłek rozdawanych na długich przerwach przez uczennice naszego Gimnazjum.

Tydzień Kultury Zdrowotnej pozwolił z pewności dokładnie zrozumieć nam termin „kultura zdrowotna”. Przypomniał i uświadomił wiele istotnych kwestii, był także okazją do zdobycia nowych doświadczeń, które zaowocują  już niebawem, a może nawet już owocują…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here