Pasowanie na młodszego przedszkolaka

98

Uroczystość odbyła się 16 listopada w obecności dyrektora szkoły Jerzego Siudy, rodziców oraz innych zaproszonych gości. Dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami, które nabyły podczas zajęć w przedszkolu: śpiewanie piosenek, recytacja wiersza, segregacja klocków pod względem identycznych kolorów. W naszym przedszkolu oraz szkole bezpieczeństwo to priorytet, więc dzieci odpowiadały na pytania, m.in. „Czy dzieci powinny otwierać drzwi w domu ?”, „Kto powinien otwierać drzwi?” oraz nauczyły się piosenki „Nie otwieraj drzwi”, która jest chyba najbardziej lubianą piosenką wśród „najmłodszych”.

Następnie odbyło się ślubowanie dzieci oraz rodziców. Rodzice obiecywali m.in., że będą: zawsze mieć w pamięci to, że dziecko jest unikalnym darem; słuchać uważnie o czym mówi ich dziecko;  pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach; doceniać w dziecku, to co w nim najlepsze; przytulać je często; cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem oraz będą pamiętać, aby zawsze kochać swoje dziecko.

Po ślubowaniu dyrektor szkołydokonał uroczystego pasowania na młodszego przedszkolaka. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców. Po części oficjalnej, młodsze przedszkolaki, rodzice oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek. Cała uroczystość była wielkim przeżyciem dla dzieci oraz ich rodziców, gdyż był to pierwszy tak oficjalny występ przedszkolaków. Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here