Deutsch Wagen Tour zawitał do Trzebnicy

169

Głównym celem tego programu jest zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego w szkołach. W związku z tym, w trasę wyruszyło kilka aut z logo projektu, wyposażonych w pomoce, sprzęt audiowizualny i oczywiście w sympatycznych lektorów. 16 października po dwuletniej przerwie, do Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy po raz kolejny przyjechała Małgorzata Urlich – Kornacka, która poprowadziła zajęcia dla uczniów kl. II a oraz II b.

– Ponieważ zajęcia trwają  dwa razy po 60 minut,  musieliśmy spośród wszystkich klas wybrać tylko dwie. Nie było to łatwe zadanie. Jedna z klas udział w zajęciach otrzymała w nagrodę, ponieważ uczniowie są bardzo zaangażowani w naukę języka niemieckiego – powiedziała Edyta Łapińska, organizatorka tych zajęć.

Dzieci wyruszyły w podróż z pacynką Moniką i liskiem Fuchsem. Uczyły się nowych piosenek i miały okazję, choć przez chwilę, być kapitanem statku, czy konduktorem. Latały także samolotem i podróżowały pociągiem. Wszystkie dzieci na koniec otrzymały upominki – Mini Deutsch – Wageny.

Dyrektorka szkoły Grażyna Kantecka podziękowała Małgorzacie Urlich – Kornackiej za przybycie, wręczając dyplom i brelok z logo szkoły. Na koniec wszyscy zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here