VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

368

Na motyw przewodni tegorocznego festiwalu została wybrana po raz pierwszy  piosenka ludowa, która bez wątpienia dała uczestnikom możliwość spróbowania swoich sił w zupełnie nowym repertuarze.

Każda z drużyn i gromad zuchowych  biorąca udział w festiwalu, oprócz przygotowania piosenki z repertuaru ludowego wykazała się również pomysłowością w przygotowywaniu odpowiednich strojów a nawet dekoracji.

Na festiwalowej scenie mógł zaprezentować się również z każdej drużyny jeden solista i jeden duet, w wybranym przez siebie utworze.

Przewodniczącym tegorocznego Jury został Pan Krzysztof Rudzki – z wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, a poza nim w skład tego gremium wszedł phm. Mirosław Uruski, phm. Paulina Muszyńska a także Pani Halina Muszak – Dyrektorka Obornickiego Ośrodka Kultury.

Po występach uczestników festiwalowe Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:

W kategorii gromad zuchowych I miejsce zajęła: 14 GZ „Suwarki” z Radziądza , II 7GZ „Złote Smoki” z Osolina, III 6 GZ „Przyjaciele Stumilowego Lasu”  z Czeszowa a wyróżnienie otrzymała 11 GZ „Bractwo Leśnych Elfów” z Obornik Śląskich.

W kategorii drużyn harcerskich I miejsce zajęła: 9 DH „Dęby” ze Żmigrodu, II 29 DH NS „Poszukiwacze Przygód” ze Żmigrodu , III 3 WDH „Watra” ze Żmigrodu, a wyróżnienie otrzymała 8 DW „Armagedon” z Czeszowa.

W kategorii solistów, w której oceniane były zuchy i harcerze młodsi I miejsce egzekwo zajęła: Julia Pełka i Barbara Król, a II Marcelina Paszkiewicz.

W kategorii solistów harcerzy starszych i wędrowników I miejsce zajęła: Alicja Kauch, II Kacper Foryś, a III Żaneta Głowinkowska.

W kategorii duetów zuchów i harcerzy młodszych I miejsce zajęła: Julia Żyto i Weronika Wiktorowicz, II Martyna Kirpa i Adrianna Pogoda, III Kinga Etfer i Patrycja Wachowiak

W kategorii duetów harcerzy starszych i wędrowników I miejsce zajęła: Monika i Gabriela Pawlak, II Jagoda Bartoszek i Angelika Nosal, III Klaudia Kurek i Anita Korzeń.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Monika Pawlak za twórczość.

Podczas trwania festiwalu mieliśmy zaszczyt gościć Pana Karola Kosa Zastępcę Burmistrza Gminy Oborniki Śląskie, Panią Monikę Jaskólską – Dyrektorkę SP w Osolinie, jak również przedstawicieli kombatantów.

W festiwalu wzięło udział 13 drużyn harcerskich i 4 gromady zuchowe, w sumie  ponad 200 harcerzy i zuchów. Przez cały czas trwania festiwalu  na Facebooku była prowadzona relacja na żywo z tego co działo się w Obornickim Ośrodku Kultury.

Przed rozpoczęciem festiwalu Komendant Hufca Powiatu Trzebnickiego phm. Mirosław Uruski wręczył brązową odznaką Kadry Kształcącej phm. Paulinie Muszyńskiej, która jest członkiem zespołu kształceniowego Hufca.

Organizacji tegorocznego festiwalu podjęła się pwd. Ewa Skubisz i pwd. Mirosława Sobków wraz 7 DH Złote Smoki z Osolina, przy wsparciu Komedy Hufca, którym serdecznie dziękujemy.

Nagrody dla uczestników ufundowała Komenda Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego.

Do zobaczenia na VII Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, który odbędzie się za rok.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here