Pasowanie na starszaka

  439

  W pasowaniu uczestniczyły trzy grupy:  „Skoczne Żabki”, którymi opiekuje się Sylwia Sułek-Balcerzak,  „Leśne Ludki” Wiesi Adamowicz  oraz „Tęczowe Motylki” Anny Tomaszkiewicz . Na uroczystość licznie przybyli rodzice,  rodzeństwo i zaproszeni goście: wiceburmistrz gminy Zdzisław Średniawski i  dyrektorka Publicznego Przedszkola „Zielona Dolina” w Żmigrodzie Mirela Skaczyło.

  Był to dla pięciolatków  pierwszy tak ważny i poważny debiut. Dzieci zaczęły przygotowania do swojego występu już we wrześniu, ucząc się wierszy i piosenek. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.  Przybyłych do ZPK gości przywitała Sylwia Sułek-Balcerzak. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli piękne jesienne przedstawienie przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Kolejnym punktem programu był trudny egzamin, który pięciolatki musiały zdać, aby zostać prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci zdały go na szóstkę. Następnie złożyły  uroczystą przysięgę. Aktu pasowania  dużą czerwoną kredką dokonała dyrektorka – Mirela Skaczyło. Następnie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i książeczki. Oficjalna część uroczystości została zakończona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Następnie odbył się  poczęstunek przygotowany przez rodziców, a dalszą część imprezy prowadził Jan Cyraniak, który zachęcał dzieci oraz ich rodziców do wspólnej zabawy.

  W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Było to wielkie i niezapomniane przeżycie dla dzieci i ich rodziców. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu.

   

  „Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie.

  Wtedy wszystko trzeba wiedzieć, pięknie bajkę opowiedzieć.

  Narysować tańczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać.

  Znać zasady wychowania, pilnie uczyć się czytania.

  W głowach wiedza zostać musi, choć lenistwo bardzo kusi „.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here