Jak będzie wyglądała przychodnia?

54

Na stronie internetowej BIP gminy Trzebnica został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przychodni przy ul. Kościuszki. Rozstrzygnięcie planowane jest 5 listopada.

Zadanie pn. „Modernizacja i rozbudowa Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego”, zakłada rozbudowę obiektów znajdujących się na terenie przychodni, za wyjątkiem budynku głównego, a ponadto rozbudowę obiektu o powierzchni podobnej do tzw. części A przychodni, wraz z niezbędnymi instalacjami oraz urządzeniami technicznymi. Oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Po stronie inwestora będzie wskazanie projektantowi miejsc w nowym obiekcie, gdzie zostaną rozmieszczone gabinety lekarskie. W projekcie modernizacji przychodni zostaną wprowadzone nowoczesne systemy grzewcze.

Według nowej koncepcji zmienią się także gabinety lekarskie. Część rehabilitacyjna zostanie przeniesiona na  1. i 2. piętro budynku A, natomiast na parterze znajdować się będzie pracownia rentgenowska oraz chirurgia.

W załączonej specyfikacji do przetargu czytamy również, że zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie „od nowa” zagospodarowania terenu: wjazdami, wewnętrzną organizacją ruchu, znakami pionowymi i poziomymi oraz oświetleniem budynku.

To już kolejny ogłoszony przez gminę projekt przystosowania budynku na potrzeby przychodni. Tyle, że tamten przetarg dotyczył budynku na ul. Armii Krajowej. Jak wiemy po przeprowadzeniu „konsultacji z mieszkańcami” (nadal nie wiemy kiedy i gdzie takie spotkanie miało miejsce), burmistrz zmienił koncepcję i ostatecznie zdecydował o tym, że ZLA pozostaje na ul. Tadeusza Kościuszki. Czy to będzie wreszcie ostateczna decyzja? Czas pokaże.

1 KOMENTARZ

  1. Królowa Bona umarła !!!!! Uznanie za refleks i aktualność. 3 grudnia Pani Basia publikuje artykuł, że rozstrzygniecie nastąpi 5 listopada. Musztarda po obiedzie
    w dziale Aktualności ?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here