Mamy nowego zastępcę komendanta

127

Dnia 3 grudnia o godz. 10  w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego I zastępcę komendanta powiatowego trzebnickiej Policji.

Z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Zygmunta Skwierawskiego nominację na to stanowisko odebrał podinspektor Piotr Krzysztoń .

W uroczystości przekazania obowiązków nowemu komendantowi uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy komendy powiatowej i jednostek podległych.

Po krótkim wystąpieniu I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Zygmunta Skwierawskiego głos zabrał Komendant KPP w Trzebnicy młodszy inspektor Marek Bugajski, który podsumował wyniki jakie jednostki osiągnęły za 11 miesięcy. Następnie zastępca Komendanta podinspektor Piotr Krzysztoń podziękował za tak ciepłe przyjęcie, były życzenia i gratulacje. Będzie nadzorował pion kryminalny w KPP w Trzebnicy oraz Komisariatach i PP w Prusicach.

Podinspektor Piotr Krzysztoń jest absolwentem wyższej szkoły oficerskiej w Szczytnie. Ukończył studia wyższe na wydziale inżynieryjno – ekonomicznym Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W Policji służy od 16 lat. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji Wrocław Grabiszynek, gdzie pracował do 2004r. Następnie w drodze awansu został mianowany na stanowisko Kierownika Sekcji w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie pracował do 2009r.

Przez ostatnie lata sprawował funkcję Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu do dnia 30 listopada br.  Rozkazem Personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji od 01 grudnia 2012r został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Trzebnicy.  Prywatnie komendant w wolnym czasie uprawia biegi krótkodystansowe, lubi czytać książki z gatunku fantasy i sensacji, interesuje się również informatyką.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here