Konsultacje śmieciowe w Trzebnicy już dziś!

74

W czwartek, 20 grudnia o godz. 19.30 w sali nr 48 Urzędu Miejskiego w Trzebnicy odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego systemu gospodarki odpadami i z wiązanymi z tym opłatami. Na spotkaniu obecna będzie Wiesława Kucięba, przewodnicząca komisji ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Na spotkaniu będzie można zadawać pytania.

9 KOMENTARZY

 1. trochę bijemy pianę po róznych wątkach 🙂 ale ten temat w najbliższym czasie dotknie najbardziej naszych kieszeni !. Jeżeli przejdą propozycje UM Trzebnica to od głowy co miesiąc będziemy płacić po 25 pln za śmieci. Zakładając 4 – osobowy stan rodziny to będzie to opłata w granicach 100 pln per miesiąc na rodzinę !!!!. Być może dla kogoś kto zarabia w granicach 150 000 – 200 000 rocznie to nie bedzie duży wydatek ale dla większosci mieszkanców Gminy Trzebnica taka wielkośc opłat to będzie dramat .

  Liczę na przedstawienie na konsultacjach przez p. Przewodniczącą konstruktywnych propozycji oszczędności po stronie UM Trzebnica aby maksymalnie najpierw tam szukać pieniedzy a potem dopiero sięgać do kieszeni mieszkańców. Chyba się wybiorę na to spotkanie …

  jeżeli gdzieś przeinaczyłem fakty to proszę mnie korygować – jest trochę szumu infoamcyjnego w tym temacie

  • Za bardzo wierzyć w moc sprawczą takich konsultacji. To jest tylko gra pozorów Długozimy w rzekome konsultacje ze społecznością lokalną, decyzje już zapadły. Tylko akcje protestacyjne lub bierny opór zmieni podejście Jaśnie Nam Panującego do haraczu śmieciowego. Jak na akcje protestacyjne mamy zbyt bierne społeczeństwo i zbyt gęstą sieć lokalnych układów-układzików. Natomiast bierny opór jak najbardziej – jakbyśmy się skrzyknęli wszyscy i zrobili taką akcję jak wystawka swoich śmieci na drogi publiczne i chodniki w określony dzień, powiedzmy godzina 12 w nocy, powtarzana raz w tygodniu – wtedy Długozima napewno zmięknie. A reszta to bicie piany.

   • może i gra – ale jeżeli „konsultacje społeczne ” wykażą negatywny stosunek do pomysłów władzy to Burmistrz będzie musiał to wziąc pod uwagę. Niestety przyznaję Ci rację , przyjdzie pewnie z 5 pięc osób i będzie po sprawie …Lament zacznie się gdy przyją pierwsze rachunki za śmieci.

    stąd taka duża rola radnych aby bronili interesu społecznego przed zakusami władzy , aby władza najpierw u siebie szukała oszczędności a potem dopiero w kieszeni podatnika.

    podobnie duża rola prasy lokalnej aby alarmowac i naświetlac stan rzeczy . Pomimo wielu uwag do Nowej to własciwie tylko ona stara się to pokazywac – czy robi to w czyimś interesie to nie wiem … na ten moment to i tak nie ma alternatywy

 2. Masz racje m,ten co zarabia 180 000 zl moze tyle placic za smieci .Natomiast srednio zarabiajacy albo bezrobotni nie wiem co poczna gdy przyjdzie im zaplacic np.100 zl miesiecznie.Moze przyniosa i wysypia je w miejsce gdzie kiedys staly renifery np.

  • dla mnie masakra…. teraz wywożą nam (Ligota) 1x w m-cu śmieci, za wywóz płacimy 10zł netto – taka proponowana opłata 25zeta/os czyli w moim przypadku 100zł/m-c to 10 razy więcej, a kto zapłaci moje długi, kiedy w ostatnim czasie nawet nie zarabiam na nie. Porażka, jeśli ustalą takie stawki to ciekawe ile razy w m-cu będą przyjeżdżać na wioskę po te śmieci – mam nadzieję, że 10 razy skoro opłata 10 razy większa. Już mnie szlak trafia a jak przyjdzie do zapłaty to będę znów miała większe długi – bo już wiem, że nie zapłacę. Mój mąż jedzie na to spotkanie…. ciekawe co z tego wyjdzie, ja już nie mam siły. Marku już nie zagłosują na Ciebie jeśli Twoja polityka pójdzie dalej tym torem!!!!! ehhhhhh 🙁

 3. 25 zł od osoby w Trzebnicy za śmieci!
  Warto zacytować z innego wątku!

  Nikoś
  12 grudnia 2012 at 14:51
  Niedługo wszyscy odczujecie na sobie skutki radosnego sposobu zarządzania gminą Trzebnica przez pana Długązimę! Zamiast jak w Prusicach czy Żmigrodzie po 8 zł od osoby za śmieci w Trzebnicy zapłacicie po 15! A nawet 25 zł od głowy! To są prawdziwe skutki braku profesjonalizmu ekipy pana Długozimy! I żaden PR tu nie pomoże….

  Kumak
  13 grudnia 2012 at 14:51
  Zgadza się! Zamiast stawiać fontanny i inne wodotryski, trzeba było zainwestować w nowoczesny zakład utylizacji odpadów, o zmianie regulacji prawnych wiadomo było od dawna. Ale temat jest mało popularny i nośny, można się temu i owemu narazić, a poza tym śmieci śmierdzą 😉 Wybrano więc wariant najprostszy, zostawiając bieg rzeczy samemu sobie i przerzucając wszystkie koszty na mieszkańców.

   • No dokładnie! 8,6 zł w Żmigrodzie i 15 zł za segregowane w Trzebnicy. 17 zł za zamieszane w Żmigrodzie i 25 zł w Trzebnicy. Jakieś różnice widzisz czy nie?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here