Już w sobotę NOWa gazeta trzebnicka trafia do sklepów

99

Efekt? Płaci ponad 6 krotnie mniejszy czynsz. Kto na tym zyskuje, a kto traci? Czy jest to zgodne z prawem? Czytaj w najnowszym wydaniu NOWej.

Poza tym opisujemy kontrowersje wokół śmieci. Jak gminy radzą sobie z przygotowaniem do ogłoszenia nowych stawek. Przeczytaj dyskusję, ze spotkania w Trzebnicy. A w Żmigrodzie sen z powiek mieszkańcom spędza nieustanna przebudowa kanalizacji.

Gdzie wybrać się na sylwestra? W co się ubrać i jak umalować? Zapraszamy do kiosków i sklepów naszego powiatu. W sobotę nowy numer naszej gazety!

17 KOMENTARZY

 1. może Nowa powinna wystartować w przetargu!!! Zrobiliby sobie swój oddzialik swojego parszywca. Skoro nie było innych zainteresowanych to chyba logiczne, ze wygrywa ten kto się pojawił jedyny na licytacji ale widać, ze redaktorzy z Nowej nie rozumieja nawet tak prostej rzeczy jak ustny przetarg. Osobiście o tym, ze jest przetarg wiedziałem od chyba listopada bo wtedy byly ogloszenie na basenie. Widać, że nie jest to taki lekki chleb skoro nikt inny nie wystartował. Wystarczy spojrzec na Atol w Olesnicy. Tam póki co od wielu miesiecy nikt nie chce prowadzić baru a lokalizacja wydaje sie lepsza bo i miasto większe. Tak wiec gratuluje kolejnego nie do końca przemyślanego artykułu i sztucznej sensacji. Może w wigilie ktoś do Was przemówi ludzkim głosem i zrozumiecie, że jesteście amatorami szukającymi sensacji, których ja widać znaleźć w Trzebnicy Wam nie wychodzi

 2. Radzę przeczytać artykuł a potem się wypowiadać. Jak to możliwe, ze burmistrz nagle obniżył cenę, przetsiebiorcy ktory wystartował i sam zaproponował czynsz 7 tys. A co maja powiedzieć ci którzy przegrali przetarg? Tez bym chciał wyst.artowac w takim przetargu, licytowalbym do samego końca, oczywiście pod warunkiem, ze wcześniej miałbym z burmistrzem ustalone, ze jak wygram to jeszcze przednrozpoczeciem działalności on mi obniży cenę. Oj pachnie mi to mocno prokuratorem…

 3. Zanim bedziesz straszył prokuratorem to się dowiedz jak jest naprawdę a nie próbuj wierzyć w „sensacje” Nowej. Już nie raz Nowa się ośmieszyła i strzelała z kapiszonów więc i tym razem robią sztuczną aferę. Jeśli Ty masz władzę za aż takich idiotów aby obniżali po przetargu cenę to powinieneś zająć się raczej sadzeniem ogórków na czas niż wtrącaniem w Ustawy o których masz zerowe pojęcie. Przetarg był i jest jawny, więc jeśli Nowa nie potrafi zrozumieć o co w nim chodzi to niech lepiej zajmą się spadkiem sprzedaży ich brukowca a nie czymś na czym się nie znają

  • Co Ty pitolisz – poczytaj sobie na „Nowej” w zakładce Redakcja a tam przeczytasz, że : tu cytacik:
   ” Powiat zamieszkuje 79 tys. mieszkańców. Obecnie tygodnik ukazuje się w każdy wtorek. Nakład pisma wynosi 4,5 tys. egz. Według ostatnich badań czytelnictwa, które w 2006 roku przeprowadził instytut SMG-KRC po tygodnik lokalny każdego miesiąca sięga blisko 40% mieszkańców naszego powiatu.” – koniec cytatu.
   Zapamiętaj to sobie: 31,6 tysiąca ludzi ( 40 % z 70 tys) przy miesięcznym nakładzie 22,5 egz ( 4,5 tys pięć razy w miesiącu) i 0 % zwrotów. Wychodzi mi, że jedną gazetę czyta jakieś 1,40444 ludzia. Jak się doliczy egzemplarze zaczytywane u fryzjera to może nawet dociera do 80 % mieszkańców.
   Wesołych Świąt Redakcjo

   • Do „m”, przytaczasz badania które były przeprowadzane przez ch*jwie kogo w 2006 roku. Zerknij sobie w kalendarz, tam zobaczysz rok 2012. To są zupełnie inne czasy. Mnie tam akurat wali, czy cienkopisy z nowej maja sprzedaż czy nie i tak tego badziewia nie kupuje.
    Ale jak padną to piwko za to wypije.
    PZDR NTSC28

    • do „ntsc28” – proszę przyswoić sobie takie pojęcia jak: ironia i sarkazm a następnie kilka razy ze zrozumieniem przeczytać teks który zamierzasz skomentować.

 4. I kolejne „bicie piany”, temat zastępczy tania sensacja aby tylko rzucić gównem w burmistrza, może się kawałek przyklei. Brak innych ciekawych tematów, heh najpierw oskarżać a po wyjaśnieniu nawet wzmianki nie będzie. Bruk.

 5. Za co by sie dlugozima zabral to wszystko spieprzy.Dobrze ze gazeta czuwa i nie pozwala zeby w imieniu calego trzebnickiego spoleczenstwa mogl wydawac pieniadze jak mu sie zewnie podoba czy tez nie sciagac z tych co sami deklarowali wiecej/dzierzawa lokalu na basenie/.Aze paru przydupasom długozimy sie to nie podoba to wiekszosci uczciwych ludzi ma to gdzies.

  • @md mógłbym cię nazwać przydupasem i nowej i starosty, nie robię tego. Każdy może mieć swoje zdanie a ja mam całkiem inne niż Twoje. Nie ubliżam Tobie ani nikomu innemu, powinieneś to uszanować i nie obrażać ludzi o innych poglądach bo to nie ładnie.

 6. Basen przynosi straty, które będzie musiał pokryć mieszkaniec gminy. Podsumowując to całe zamieszanie, zmniejszenie czynszu = większa strata.
  Prezes musiał sobie zapisać w projekcie budżetu na 2013 wpływy z baru i zapewne założył sobie około 5000 pln. To na jakiej podstawie ustalił cenę minimalną na poziomie 1000 pln. Czy oferenci którzy oferowali kilkanaście miesięcy temu przeszło 6 tys nie chcieli teraz zaproponować choćby 2 tys? Poprzedni przetarg był ogłaszany wszędzie gazeta bilbordy internet a ten ? Burmistrz wydaje gazetę , wykupuje reklamy w gazetach a w tym przypadku cisza. Kolejne publiczne pieniądze przez lekkomyślność umykają z budżetu. Oj aż się boję o jakość rozliczenia 6 mln pln za roboty dodatkowe na basenie, bo jeśli były rozliczane z takim samym podejściem jak przetarg na bar czy też uszczelnienie stawu na leśnej to nie wróży dobrze dla budżetu gminy

 7. Odnoszę wrażenie, że starosta, poseł, radni, jak i Gazeta Nowa, sami sobie piszą i sami sobie odpowiadają na pytania i sami komentują. A karuzela się kręci dalej, psy szczekają, a karawana jedzie dalej

 8. To, że Gazety patrzą na ręce rządzącym to bardzo dobrze. Źle wtedy gdy Gazeta nie jest obiektywna i jest narzędziem walki politycznej. A takim narzędziem właśnie jest Gazeta Nowa! Narzędzie Adacha i spółki! Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą i na to właśnie ONI liczą! Przetargi w Trzebnicy? Dlaczego Gazeta nic nie piszę np. o przetargach w Prusicach?

 9. ale się rozbawiłam !!! Nowa nie ma zwrotów !??? Teraz to wasz kłam osiagnął juz ekstremum! Wystarczy zobaczyc ile w kioskach leży Nowej przed dostarczeniem nowego numeru tego szmatławca. Może też warto popytać czemu coraz mniej kiosków chce to coś brać do sprzedaży? Oto kilka reakcji kioskarzy i pracowników stacji benzynowych na pytanie o Nową: „Takiego gówna nie sprzedajamy”, ” Nie mamy gazet niskich lotów”, „Szkoda nam miejsca na tandetę”, „Nie pomagamy ludziom myślącym inaczej” i wiele innych. To chyba potwierdza jak duża jest moc Nowej 🙂

  • To ZASADNICZE pytanie brzmi : Co Wy tu w ogóle robicie, ludzie, na stronie NOWEJ ? Skoro to taki szmatławiec, to co Wy, tacy mądrzy i światli tutaj robicie ?! Czyżbyście szukali pola, by zabłyszczeć swoją niebywałą wiedzą i inteligencją pośród tego „motłochu”…? A może to masochizm…?
   Otóż nie… Jesteście zwykłymi pieniaczami 😀 Taka bolesna prawda. Jak się nie podoba, to nie czytajcie NOWEJ ! Proste !

 10. Widzisz „T” – podstawowa zasada to dobrze znać swojego wroga !!!! I tak czynię. Poznaję co kolejnego głupiego ma do powiedzenia Nowa. A Tobie radzę popracować trochę nad j.polskim – czytając nową raczej, jak widać, się cofasz ! Co do tematu głównego. Zanim się włączysz do rozmowy – zorientuj się choć trochę w temacie. Zorientuj to znaczy nie czytaj tylko Nową a poczytaj wszystko co się da aby mieć szerszą wiedzę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here