Topole pod topór

87

Kilka miesięcy temu do Zarządu Dróg Powiatowych trafiło pismo podpisane przez mieszkańców Marcinowa, którzy domagali się wycięcia starych drzew: – Zagrażały naszemu bezpieczeństwu, suche gałęzie spadające z drzew, czy zwisające w zimie sople nie raz uszkadzały samochody naszych mieszkańców. Zanieśliśmy pismo, które na szczęście zostało pozytywnie rozpatrzone. Muszę przy tym dodać, że nie jesteśmy przeciwnikami sadzenia drzew i chcemy, by w tym miejscu posadzono nowe – powiedział nam Krzysztof Skotny, sołtys Marcinowa.

Wycinka już ruszyła i potrwa przynajmniej kilka dni. ZDP na początku listopada ogłosiło przetarg na „Sprzedaż drzew na pniu z pasów dróg powiatowych na terenie Powiatu Trzebnickiego”, w ramach którego zostaną usunięte – 54 topole rosnące wzdłuż drogi do Marcinowa oraz 53 topole w Pawłowie Trzebnickim. Wg przyjętych kryteriów firma, która złożyła najwyższą ofertę, wygrała przetarg. W obu przypadkach było to przedsiębiorstwo P.P.H.U.Drewmax z Niezgody. Za topole z Marcinowa zapłaciło 7 tys. 182 zł, natomiast za te z Pawłowa 5 tys. 799 zł. Pracownicy już wycinają uschnięte drzewa, mieszkańcy mogą się spodziewać pewnych niedogodności w ruchu, jednak wycinka skończy się niebawem.

– Mamy także problem z uschniętymi topolami rosnącymi przy boisku, gdzie bawią się dzieci, także staramy się o wydanie zezwolenia na ich wycinkę i posadzenie nowych. Jesteśmy zapewniani o tym, że w styczniu topole z boiska również będą wycięte – dodał sołtys Marcinowa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here