Pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły

83

Jak poinformował nas Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, policjanci z komisariatu policji zatrzymali do rutynowej kontroli gimbusa, dowożącego dzieci do jednej ze szkół podstawowych w Obornikach Śląskich. – W poniedziałek, 12 listopada, oborniccy funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Z samego rana, o godz. 7.40 zatrzymali w okolicach szkoły gimbusa marki jelcz. Po badaniu alkomatem okazało się, że 55-letni kierowca miał 1,2 promila alkoholu we krwi. Funkcjonariusze odebrali kierowcy prawo jazdy i przewieźli go do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet dwóch lat więzienia – podaje Dwojak. Jak mówi funkcjonariusz, dziś, kiedy mężczyzna wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.

O tym, że kierowca wiózł dzieci będąc pod wpływem alkoholu, wicedyrektor Sp nr 2 w Obornikach Śląskich dowiedziała się po pewnym czasie: – Zdziwiło nas, że autobus tak długo stał na parkingu pod kościołem, który znajduje się naprzeciwko szkoły. Po zatrzymaniu przez policjantów kierowcy, nauczycielka przyprowadziła dzieci do szkoły. Sama nie znam więcej szczegółów tego zdarzenia. Wiem tylko, że po południu dzieci miał odebrać inny kierowca, ale naszym gimbusem – powiedziała nam Renata Machnik.

Również Artur Olszewski, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Obornikach nie miał pełnej wiedzy na temat zdarzenia: – Kiedy przyjechałem na miejsce zatrzymania kierowcy, mężczyzna został już zabrany przez policjantów. Mogę potwierdzić, że zatrzymany kierowca był zatrudniony na etacie przez Urząd Miejski w Obornikach Śl. Bardzo szybko musieliśmy zorganizować innego kierowcę, który nie tylko będzie miał odpowiednie kategorie prawa jazdy, ale i uprawnia do przewozu dzieci. Udało się nam zastępczo zatrudnić pana Aleksandrowicza, który świadczy dla gminy inne usługi transportowe, ma odpowiednie uprawnienia, ponieważ dokonuje przewozu dzieci niepełnosprawnych. Policjanci nie pozwolili nam rozmawiać z kierowcą, dopóki nie zostanie on przesłuchany – dodał Artur Olszewski.

Przypomnijmy, że problem z alkoholem dotyka ostatnio samorządy dość często. O ciągnącym się procesie byłego zastępcy burmistrza z Obornik Śl. Adama S. pisaliśmy już wielokrotnie. Sprawa po ponownym rozpatrywaniu przez trzebnicki sąd jeszcze się nie zakończyła.

W ostatnim numerze pisaliśmy natomiast o zakończonej już sprawie przed trzebnickim sądem naczelnika z gminy Oborniki Śl. i członka zarządu powiatu Józefa W. Został uznany winnym prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Sąd ukarał go grzywną i zatrzymał prawo jazdy na okres 8 miesięcy.

Na jeździe pod wpływem alkoholu przyłapany został też ostatnio sołtys Pawłowa Trzebnickiego Marek J.

5 KOMENTARZY

  1. Wystarczy, że powie że zażywał DENTOSAL a będzie mógł przynajmniej przez najbliższy rok dalej spokojnie brać pensję :0) no chyba że przyjedzie TVN ;0)))))))

  2. Wystarczy, że powie że zażywał DENTOSAL a będzie mógł przynajmniej przez najbliższy rok dalej spokojnie brać pensję :0) no chyba że przyjedzie TVN ;0)))))))

  3. To nie jest śmieszne. Co by było, gdyby ten gość doprowadził do wypadku. Mam nadzieję, że Sąd stanie na wysokości zadania i wymierzy surową karę. Choć czytając o podobnych sprawach moja wiara nie jest tak wielka.

  4. Racja to nie jest śmieszne, ale przypadek słynnego z TVN wiceburmistrza Obornik Śląskich, ktory mimo zabrania prawa jazdy po pościgu i stwierdzeniu promili we krwi przez rok pobierał pensje jak gdyby nic sie nie stało i i jeszcze ciągal \bezczelnych internautów\ którzy ośmielili sie go skrytykować na forum po prokuraturach pozwala mi mieć uzasadnione wątpliwości co do efektywnosci naszych władz samorządowych…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here