Sukces Polonii. Promień Żary pokonany

59

W sobotę trzebnicki team udał się na wyjazdowe spotkanie do Żar. Mecz już od pierwszych minut był emocjonujący i dostarczał zawodnikom niesamowitych wrażeń. Ten pojedynek jest ważny dla klubu co najmniej z dwóch powodów: po pierwsze jest to długo wyczekiwany sukces po kolejce porażek, a po drugie pierwszy raz w historii Polonii zdarzyło się, by wychowanek biało-niebieskich zdobył dwie bramki – tak w Żarach popisał się Jakub Dmuch, dobre asysty miał Jakóbczyk, pierwszy raz w barwach III-ligi zadebiutował Kuczma (dotychczasowy junior). Dobrze zaprezentowali się Nawrot i Pająk.

Spotkanie, jak wspomnieliśmy zaczęło się bardzo dynamicznie i tak pozostało aż do ostatnich minut. Gospodarze już w 8. minucie spotkania strzelili w bramkę Karola Buchli pierwszego gola:

– Szczerze przyznam, że nie liczyliśmy na wygraną, jechaliśmy w mocno osłabionym składzie. Z powodu choroby nie pojechali Rafał Miazgowski i Maciej Fitowski. Udało nam się wyrównać wynik pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Po asyście Jankowskiego na 1:1 zamienił Dmuch, dwie minut później po podaniu Jankowskiego na 2:1 podwyższa wynik nasz trener Piotr Adamczyk. Niespełna kilka minut później to gospodarze przejmują piłkę i strzelają drugą bramkę – relacjonuje kierownik drużyny Władysław Tronina.

Emocje na boisku sięgnęły zenitu. W 62. minucie decydującą, zwycięską bramkę do siatki bramkarza Promienia posłał ponownie Dmuch. Trzebniccy piłkarze, mimo kolejnych szans, nie zwiększyli przewagi nad swoim przeciwnikiem i wynik już do końca spotkania nie uległ zmianie.

Teraz poloniści znowu będą na wyjeździe, w najbliższą sobotę będą goszczeni przez Foto-Higiena Gać. Natomiast 24 listopada zagrają u siebie zaległe spotkanie z Lechią Dzierżoniów (mecz na trzebnickim stadionie rozpocznie się o godz. 12): – Do końca rundy pozostało niewiele spotkań. Liczymy, że zdobędziemy jeszcze 3-4 punkty – dodaje Tronina.

Skład TSSR Polonii : Karol Buchla – Wojciech Jankowski, Jacek Nawrot, Dawid Cychol, Marcin Waliszczak (Patryk Zieliński `75 ) – Jakub Psiurka (Kamil Świdziński `84 ), Piotr Adamczyk, Piotr Pająk (Filip Kuczma `90 ), Adam Miazgowski (Arkadiusz Wietecha `67) – Jakub Dmuch, Jakub Jakóbczyk. Rezerwowy bramkarz: Rafał Pelc