Sześcioosobowa grupa kradła paliwo

67

Trzebniccy policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali sześć osób podejrzanych o włamania, kradzieże i paserstwo. – Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 16 do 32 lat, mieszkańcy gminy Wisznia Mała. Wśród nich jest jeden nieletni. Większość z nich już usłyszała w tej sprawie zarzuty – podaje Iwona Mazur.

Policjanci podjęli działania w związku z kradzieżami paliwa i włamaniami do samochodów, które odnotowano w październiku tego roku na terenie gminy. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym, co najmniej kilka kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych. Jak się okazało, łupem złodziei padło blisko 500 litrów oleju napędowego.W toku postępowania wyszło na jaw również, że sprawcy „nie pogardzili” dwoma radiami, skradzionymi po włamaniu do jednego z autobusów.

Policjanci ustalili, że sprawcy kradli paliwo z baków samochodów ciężarowych, niszcząc przy tym zbiorniki paliwa. Do kradzieży dochodziło w nocy, na parkingu niestrzeżonym przy jednej z tamtejszych stacji paliw. Część skradzionego mienia policjanci już odzyskali. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże w świetle kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest natomiast karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie najmłodszego, 16-letniego  złodzieja zdecyduje sąd dla nieletnich – dodaje policjantka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here