Znowu ciemności na piątce

56

Mieszkańcy straszyli już protestem, wyznaczona była nawet data – 1 listopada mieszkańcy Wysokiego Kościoła mieli protestować w sprawie ciemności na „piątce”. Kilka dni przed planowanym wydarzeniem lampy na drodze do Machnic zaczęły wreszcie świecić. Po ponad 2 latach oczekiwań wreszcie skrzyżowanie zostało należycie oświetlone. „Czekamy na Wysoki Kościół” – z takim apelem do wójta Wiszni Małej zwrócili się na naszej stronie mieszkańcy.

W niedzielny wieczór znowu nad „piątką” zapanował mrok. Czy to tylko chwilowa awaria? Miejmy nadzieję, że tak. W poniedziałek nie poznaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego w niedzielny wieczór lampy nie działały, jak również dlaczego do tej pory nie jest oświetlony skręt na Wysoki Kościół.

I jeszcze o światłach

Obecny na sesji w Wiszni Małej poseł Marek Łapiński opowiedział zebranym m.in. o zmienionym systemie świateł, który niebawem na funkcjonować w Krynicznie. Ten system będzie pracował na podstawie analizy ruchu. Do czasu budowy s5 to jedyne rozwiązanie, by ruch na tej drodze krajowej odbywał się bez większych przeszkód.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here