Zdarzyło się 30 października – odnotowano w kronikach Brzasku

56

1946 r. – Inżynier Stanisław Pachy zorganizował Przedsiębiorstwo Robót Polnych i Żelbetowych w Obornikach Śl. Przedsiębiorstwo mieściło się przy ul. Wrocławskiej 25.

1949 r. – W związku ze zbliżającym się zjazdem zjednoczeniowym SL i PSL przeprowadzono na wsiach zebrania dla podjęcia czynów zjazdowych rolników.

1951 r. – Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Prusicach przedstawiła sprawozdanie o skupie żywca: na 440 szt. zakontraktowanych świń skupiono 368 szt., na zakontraktowanych 850 szt. Bekonów skupiła 660. W skupie wolnorynkowym skupiono 61 świń, 181 cieląt i 4 owce. Stwierdzono, że z powodu braku pasz i węgla spółdzielnia nie może wywiązać się ze zobowiązań kontraktacyjnych wobec rolników.

1983 r. – Zakończono prace nad położeniem nawierzchni ulic Wojska Polskiego i Granicznej w Trzebnicy. Od początku roku Trzebnica wzbogaciła się o 1320 metrów bieżących ulic i chodników. Wykonawcą robót było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej kierowane przez Władysława Janickiego.

1984 r. – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Skoroszowie, jedna z siedmiu tego typu spółdzielni znajdujących się na terenie gminy Trzebnica osiągnęła dużą wydajność czterech podstawowych zbóż 30 kwintali z hektara . Spółdzielnia gospodarowała na 434 ha ziemi i miała 89 członków. Zakończono budowę stacji paliw i wiaty na maszyny rolnicze. Sprzedano 863 tony żywca i uzyskano na koniec roku gospodarczego dochód w wysokości ponad 28 milionów złotych.

1998 r. – I Sesja Rady Gminy w Prusicach: przewodniczącym rady został Eugeniusz Pietruszka, na funkcję wójta powołano Jana Hurkota. W Obornikach Śl. I sesję otworzył senator RP prof. Leon Kieres; przewodniczącym rady został Zdzisław Skorek, a burmistrzem Jerzy Wiśniewski.

2001 r – W Obornikach Śl. wystąpił Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, ze spektaklem dla dzieci „Jaś i Małgosia”.

2003 r. – Na sesji Rady Powiatu Trzebnickiego zapadła decyzja o połączeniu Szpitala Powiatowego im. św. Jadwigi Śląskiej i Ośrodka Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej.

2004 r. – W Lidzbarku Warmińskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjów w warcabach 100-polowych. Zawodnicy z UKS „Pitagoras” Pęgów: Paulina Romańczuk, Jakub Kobos i Damian Majtczak wywalczyli III miejsce w kat. szkół podstawowych, natomiast Katarzyna Mederska, Paweł Gołąbek i Marcin Kwocz zajęli I miejsce wśród gimnazjalistów.

2006 r. – Na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu uroczyście wręczono akty stypendialne za osiągnięcia w nauce zwycięzcom VI edycji programu „zDolny Ślązak”. Jako jedyna z powiatu trzebnickiego stypendium otrzymała Marika Doczumińska, uczennica Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza z Zespołu Szkół w Prusicach.

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here