Remont drogi wojewódzkiej w Radziądzu

350

Przetarg na remont 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 439 przebiegającej przez Radziądz miał charakter nieograniczony, a jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty była najniższa cena. Inwestycję zleciła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która na zgłaszanie ofert zarezerwowała tylko 2 tygodnie.

Jak się okazało, w ramach przetargu wystartowało 7 firm, które złożyły swoje oferty w siedzibie DSDiK. Świadczy to o sporym zainteresowaniu branży budowlanej, mimo iż w ostatnim czasie przezywa ona sporą zapaść. Najdroższą ofertę złożyła firma REMDRO SA z Mirkowa, która za remont życzyła sobie 2,35 mln zł netto, natomiast najtańszą ofertą okazała się ta złożona przez znaną firmę SKANSKA SA i opiewająca na 1,91 mln zł netto. Oznacza to, że najprawdopodobniej to właśnie SKANSKA SA zajmie się odbudową nawierzchni drogi wojewódzkiej w Radziądzu.

Zamówienie DSDiK dotyczyło remontu drogi zniszczonej w wyniku intensywnych prac budowlanych w trakcie budowy sieci kanalizacyjnej w Radziądzu, prowadzonej na zlecenie międzygminnej spółki kanalizacyjnej PGK „Dolina Baryczy”. Zwycięzca przetargu będzie musiał zrealizować roboty rozbiórkowe, odtworzyć konstrukcję jezdni w miejscach jej wymiany, przeprowadzić remont nawierzchni jezdni głównej poprzez uzupełnienie braków w podbudowie i nałożenie nowej warstwy bitumicznej, wykonać zjazdy z drogi oraz wybudować z frezowin pobocze na całej długości remontowanej drogi, mniej więcej od zjazdu na leśniczówkę do zjazdu do siedziby jednego z zakładów rybackich spółki Stawy Milickie SA. Wszystkie prace budowlane powinny się zakończyć w ciągu 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zadowolenia z zamiarów DSDiK nie kryje burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski. –  Czuję osobistą satysfakcję, że udało mi się doprowadzić do zrealizowania tej inwestycji. Remont drogi, który wykonywany jest jako ostatni, stanowi przysłowiową „wisienkę na torcie” infrastruktury w Radziądzu. I moim zdaniem będzie wizytówką tej strategicznej miejscowości – stwierdził włodarz gminy, przypominając że docelowo nową nawierzchnię droga wojewódzka powinna otrzymać aż do granic powiatu, czyli do rogatek Niezgody od strony Sułowa.

Jak do tej pory w Radziądzu wybudowano kanalizację sanitarną, kanalizację deszczową oraz chodnik ciągnący się przez całą miejscowość. Gruntownej modernizacji poddano także budynek Szkoły Podstawowej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here