6 KOMENTARZY

 1. Jaki Starosta taka sytuacja! Powiecie się, że się znowu czepiam! A ja Wam powiem – przestrzegałem przed Adachem ale nie słuchaliście! teraz macie!

  • Z jednej strony pojawia się sprawa z kosmicznymi zarobkami lekarzy, z drugiej strony dlaczego dobry lekarz nie ma dobrze zarabiać.
   Pielęgniarki, dysproporcja zarobków tej grupy w stosunku do lekarzy, wygląda tragicznie. Kosztem podwyżek dla tej grupy winduje się zarobki lekarzom.
   Czy tutaj jest problem, w jakiejś części tak, jeśli dyrektor nie daje rady, wywalić.
   Jak ja nie daje rady, mam program naprawczy, a potem won.
   A może nie ma gospodarza…

 2. Zawsze powtarzam. Szpitalem ma zarządzać menadżer. Tak jak firmą. Nie jakiś lekarz. Lekarz jest od leczenia. Menadżer ma być po studiach ekonomicznych, najlepiej zagranicznych i zarabiać 100 tys miesięcznie i zap….ać.
  Co roku sprawozdanie. Wynik negatywny ? Nie masz kasy i wyp…j na bruk. Wynik pozytywny ? Szpital zarabia ? Lekarze zarabiają ? Pacjenci zadowoleni ? Masz duża bańkę… Zasłużyłeś.
  Tak powinien byc stworzony kontrakt menadzerski.

  • do ntsc28, nie jestem lekarzem, ale nie zgadzam się że szpital ma zarabiać, ma nie przynosić strat, gdyby to był prywatny szpital to zgoda. Co do reszty-zgadzam się.

 3. Do Toma. Masz racje, szpital ma nie przynosić strat. Ok za to menadżer dostaje kasę. Bilans jest na zero ma zagwarantowane wynagrodzenie Ale jak potrafi wygenerowac zyski ? Dac mu procent od tego, a lekarzom i pielęgniarkom premie. Niestety ludzie którzy obsadzają stanowiska dyrektorów szpitali zamiast oleju w głowie maja siano. W Trzebnicy jest dokładnie to samo. Potem zarabiają na długach szpitali komornicy.

  Pzdr Ntsc28

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here