Jak zagra Orkiestra?

58

Jak nas informuje Żaneta Szatkowska-Wolska, nauczycielka z ZS w Prusicach, w tym roku finał WOŚP, odbędzie się w Zespole Szkół w Prusicach i prowadzony będzie przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Publicznym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach oraz przez uczniów szkół podstawowych w Skokowej i Piotrkowicach. Chociaż jeszcze nie są ustalone szczegóły przebiegu finału, ze wstępnych informacji wiadomo, że zebrani zobaczą pokaz ratownictwa w wykonaniu Straży Pożarnej.

Natomiast uczniowie z każdej z klas, w ramach przygotowań przygotują smakołyki. – Planujemy występy „morsów”, staramy się o udział wojska oraz zespołu tanecznego (tańce plemion afrykańskich). Staramy się również o zorganizowanie punktu krwiodawstwa. Jak co roku, imprezę zakończymy światełkiem do nieba – informuje Żaneta Szatkowska-Wolska. W prusickim sztabie będzie pracowało około 30 osób.

Finał w Zawoni odbędzie się w sali widowiskowej GOKiB, a w sztabie pomagać będą zarówno harcerze, jak i uczniowie z ZS w Czeszowie oraz strażacy z OSP wraz ze stowarzyszeniem turystyki rowerowej. Przebieg imprezy nie powinien się zmienić, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Do zmierzchu harcerze, pod opieką strażaków, będą kwestować przy ważnych punktach na terenie gminy, natomiast po południu, już w siedzibie ośrodka kultury odbędzie się program artystyczny. Nie zabraknie występów, koncertów, licytacji przedmiotów podarowanych przez WOŚP i ludzi dobrej woli. Pieniądze będzie zbierać grupa 20 dzieci.

Wisznia Mała nie będzie organizować finału orkiestry.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here