Zima jak zwykle zaskoczyła

49

POWIAT. W tym roku znowu zima zaskoczyła kierowców. Padający w sobotę śnieg co prawda spowodował, że znaczna część kierowców poruszała się po drodze wolniej, ale niektórzy z nich nie zdążyli jeszcze zmienić opon na zimowe. Z tego powodu niektóre samochody, na skutek śliskiej nawierzchni wpadały w poślizg i zjeżdżały do rowów. Policja odnotowała także w niedzielę jedną kolizję i w poniedziałek – cztery.

Sporo pracy mieli także strażacy, którzy 27 października, tuż po opadach śniegu interweniowali 20 razy na terenie całego powiatu usuwając z drogi powalone drzewa i konary drzew, które nie wytrzymywały pod naporem śniegu i łamały się, stwarzając zagrożenie w ruchu. We wszystkich przypadkach strażacy pocięli konary i usuwali je z drogi. Dzień później strażacy mieli 12 podobnych interwencji.

1 KOMENTARZ

  1. POWIAT jest zawsze zaskoczony zimą – no tak to już jest jak STAROSTA lage na to kładzie to co tu się dziwić ,wystarczy się przejechać po drogach należących do powiatu;-zarośnięte krzakami że nie widać nic z boku,dziury to standard,-Ostatnio jadąc drogą powiatową , widzialem jak słupki na siatkę przeciw śniegową wkopuje firma z woj. lubuskiego – to mnie bardzo zadziwilo jakby w naszm powiecie brakowało rąk do pracy , a bezrobocie jest nie małe ,a powiat ma własną firme i daje prace innym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here