Krusnal Bezpieczniak po raz czwarty

486

Wszyscy uczniowie, którzy w piątek wzięli udział w powiatowym finale konkursu w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, wcześniej musieli przejść eliminacje na szczeblu szkolnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się najlepsi uczestnicy z każdej gminy.

Jak wiadomo, wypadki na wsi z udziałem dzieci wcale nie należą do rzadkości, a zapobieganie im poprzez edukację najmłodszych jest jednym z celów KRUS. A ponieważ najlepsze wyniki osiąga się ucząc poprzez zabawę, stąd zrodził się pomysł na przeprowadzenie tego konkursu.

W etapie powiatowym  uczestniczyło 20 szkół z powiatu trzebnickiego, które wyłoniły trzyosobowe drużyny. Ale z dwóch szkół, ze względu na chorobę, przyjechało po dwóch uczniów. Łącznie w konkursie wzięło udział 58 dzieci.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała test z 28 pytaniami, za które można było otrzymać po 1 punkcie za każdą prawidłową odpowiedź. Druga część zawierała pytanie problemowe, za które można było otrzymać od 0 do 5 punktów.

Według opinii nauczycieli i uczniów pytania w porównaniu do trzech poprzednich edycji były bardzo proste, choć bardzo różnorodne.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu trzebnickiego, wójtowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Niestety na konkursie zabrakło przedstawiciela gminy Prusice.

I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Stelmach z Trzebnicy,  II m-ce – Bartosz Nędzyński z Obornik Śląskich, a  III – Wioletta Królik ze Żmigrodu.

Podobnie jak w roku ubiegłym nagrody przyznano również dla najlepszych uczestników z poszczególnych gmin powiatu trzebnickiego. W gminie Trzebnica najlepsza okazała się Aleksandra Stelmach, w gminie Żmigród – Wioletta Królik, w gminie Oborniki Śląskie – Bartosz Nędzyński, w gminie Prusice – Kamil Hoffman, w gminie Wisznia Mała – Wiktoria Pisula, natomiast w gminie Zawonia – Milena Bator.

Dla najmłodszego uczestnika konkursu – Krystiana Wróbla nagrodę ufundował poseł Marek Łapiński.

Uczestnicy, którzy otrzymali cenne nagrody i upominki, jak zwykle popisali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, a także postępowania w trudnych sytuacjach, których nie brak w środowisku wiejskim. Pierwsza dziesiątka pojedzie na wojewódzki etap konkursu 15 listopada do Wrocławia.

 

Dziesięć najlepszych miejsc:

I m-ce – Aleksandra Stelmach

II m-ce – Bartosz Nędzyński

III m-ce – Wioletta Królik

IV m-ce – Wiktoria Pisula

V m-ce – Kamil Hoffman

VI m-ce – Milena Bator

VII m-ce – Dominik Mrówka

VIII m-ce – Klaudia Boczanowska

IX m- ce – Klaudia Starula

X m-ce – Błażej Składnik

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here