Zdarzyło się 23 października… odnotowano w kronikach Brzasku

118

1947 r. – W Publicznej Szkole Powszechnej w Cerekwicy powołano spółdzielnię nauczycielską. Jej inicjatorami i głównymi organizatorami  byli: Michał Olewicz i Maria Koszałkowska. Spółdzielnia prowadziła sprzedaż artykułów papierniczych oraz zorganizowała schronisko nauczycielskie.

1997 r. – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Trzebnicy otrzymała zmodernizowaną kotłownię olejową.

2003 r. – Uczniowie LO im. Karola Holtaia w Obornikach Śl. uczestniczyli w młodzieżowej symulacji obrad ONZ , która odbyła się w Berlinie (opiekunką młodzieży była Irena Leszkiewicz).  Tytuł najlepszego spikera zdobył  Damian Adamczyk.

2004 r. – Aleksandra Rzewuska, dyrektorka PSSE w Trzebnicy,  długoletni pilot wycieczek, otrzymała medal „Za zasługi dla turystyki”, przyznany przez Ministra Sportu.

2005 r. – W serii wydawniczej „Klub dla Ciebie” ukazała się „Wielka Księga Myśli Polskiej”, zawierająca przysłowia, sentencje i aforyzmy. Wśród cytowanych  autorów znaleźli się trzebniczanie: Mieczysław Miszewski i Władysław Ruszkiewicz.

2008 r. – Przewodniczącym Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” został  Wiesław Kras ze Żmigrodu.

2010 r. – W Pawłowie Trzebnickim zorganizowano Święto Jabłka i Szarlotki. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo z Górowa. Gościem specjalnym był Henryk Nowakowski z Trzebnicy, który przygotował cyder – (orzeźwiający napój z soku sfermentowanych jabłek).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here