Informator gospodarczy

56

Rozpoczyna się remont ul. Kwiatowej

Firma Gembiak- Mikstacki z Krotoszyna zaoferowała najniższą cenę przebudowy kanalizacji i wodociągu pod ul. Kwiatową w Trzebnicy, a także położenie nowej nawierzchni tej ulicy i remont chodników. Zaproponowana kwota 898,5 6 tys. zł jest o ponad 100 tys. zł niższa od propozycji kolejnego oferenta – przedsiębiorcy z Wołowa, a o prawie 240 tys. zł od najwyższej.

Kosztorysowa cena, jaką samorząd początkowo zamierzał wydać na tę inwestycję była o prawie 200 tys. zł niższa od zamierzanej i Rada Miejska musiała dokonać zmian w budżecie gminy.

Termin zakończenia prac został wyznaczony na 27 grudnia br.

ANB

Elektryfikacja Paniowic

Za dwa miesiące mieszkańcy Paniowic powinni mieć nowe oświetlenie uliczne. W Urzędzie Miejskim Obornik Śląskich został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie instalacji składającej się z 16 lamp zamontowanych na słupach oraz szafki sterowniczej. Przetarg wygrała wrocławska firma Nanotel S.A., która zobowiązała się wykonać to zadanie za niespełna 62,8 tys. zł. Drugi oferent – firma z Leszna – został wykluczony, gdyż mimo wezwań nie uzupełnił brakującej dokumentacji.

ANB

Świetlica przyszłości w Wielkiej Lipie

Od ubiegłego tygodnia trwa wyposażanie świetlicy wiejskiej w Wielkiej Lipie. W ramach projektu „Świetlica Lipówka – rozwój moją przyszłością” obiekt wzbogaci się o sprzęt wartości ponad 21,6 tys. zł. Już dostarczono dwa komputery stacjonarne, laptop oraz urządzenie wielofunkcyjne z kolorową drukarką atramentową, skanerem i kopiarką, kuchenkę mikrofalową, toster, czajnik, dywan, i chustę Klanzy (płachta zszytych brytów materiału o średnicy ok. 5 m, umożliwiająca przeprowadzenie wielu gier pobudzających wyobraźnię i ćwiczenie refleksu). Na wczoraj zaplanowano przywiezienie stołu bilardowego, 47-calowego telewizora o rozdzielczości full HD, kina domowego, wieży audio, kamery cyfrowej i takiegoż aparatu fotograficznego. W najbliższy piątek zostaną wstawione meble: dwa stoły świetlicowe, 50 krzeseł, i dwa stanowiska komputerowe: biurka z nadstawkami i fotele.

ANB

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here