Turniej reportażu dla uczniów

43

Turniej powstał z myślą o tych uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którzy widzą problemy otaczającego ich świata, są znakomitymi obserwatorami, a także – nie boją się słowa pisanego.

Warunkiem udziału w turnieju jest napisanie samodzielnie reportażu, przesłanie tekstu – reportażu w formie wydruku komputerowego w czterech egzemplarzach (każda praca winna być spięta, złączona, kartki ponumerowane) oraz w wersji elektronicznej (płyta CD – doc.), dołączenie danych; autora, szkoły i opiekuna (wg formularza w załączniku) oraz oświadczenie, że tekst został napisany przez ucznia i nie narusza niczyich praw.  Tekst należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do końca listopada do Liceum Ogólnokształcącego nr X we Wrocławiu (ul. Piesza 1; 51 – 109 Wrocław). Prace przesłane pocztą elektroniczną nie będą brane pod uwagę.

Co roku, najlepiej rokujący młodzi reportażyści przyjeżdżają na dwa dni do Wrocławia, są nagradzani wysokiej klasy sprzętem elektronicznym (od wojewody, marszałka województwa, prezydenta Wrocławia), zwiedzają miasto i dokształcają się na warsztatach prowadzonych przez najlepszych w tym fachu.

A gra jest warta świeczki – o prawdziwy rzetelny reportaż coraz trudniej, a w opisywaniu rzeczywistości biegli nie muszą być tylko przyszli dziennikarze. Trzeba pamiętać, że reportaż to nie wypracowanie, nie felieton i nie rozprawka. Aby powstał dobry tekst, należy poświęcić czas, trud i mieć pomysł. Prawdziwe reportaże, prawdziwy zapał – zawsze są doceniane.

– Dotychczasowych laureatów tego turnieju nagradzali już m.in. prezydent Wrocławia, wojewoda dolnośląski, marszałek województwa dolnośląskiego oraz Urząd Miasta Wrocławia. Co roku zyskujemy nowych mecenasów i patronów – współpracujemy z Gazetą Wyborczą, Radiem Wrocław oraz TVP Wrocław – powiedział Wojciech Proma, z Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

W turnieju wręczane są nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, najnowszych pozycji książkowych, a także upominki i gadżety Wrocławia Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zwycięskie reportaże będą także publikowane w Gazecie Wyborczej.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie www.turniejreportazu.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here