Jesiennie, kolorowo, bezpiecznie i zdrowo!

130

W piątek 28 września 2012 r. już po raz trzynasty uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Osolinie i ich goście uroczyście obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Na boisku szkolnym było jesienie: chłodno, ale słonecznie. Kolorowe były warzywa,

z których dzieci wykonały rzeźby – pojazdy służb ratunkowych, strażaków, ratowników, policjantów. Bezpieczeństwa dotyczyły zadania, rebusy, krzyżówki, zagadki i test. Zdrowy był poczęstunek serwowany przez niezawodnych osolińskich rodziców. Mamy usmażyły zdrowsze od chipsów, pyszne placki ziemniaczane, a tatusiowie upiekli w ognisku ziemniaki. Jak można było zaobserwować, pieczone ziemniaki służyły dzieciom również jako kosmetyk, bo ich uśmiechnięte buzie były równie czarne, jak skórka ziemniaków.

Wśród zaproszonych gości była klasa II B z wychowawczynią panią Agatą Krasucką oraz panowie burmistrzowie Sławomir Błażewski i Karol Kos. Koordynatorem tegorocznej  edycji była pani Teresa Bloch.

Wszystkim rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu imprezy dyrekcja szkoły uczniowie i nauczyciele  składają serdeczne podziękowania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here