Zamiast szkoły będzie firma

230

Jadąc krajową „piątką”, przejeżdżając przez skrzyżowanie w Krynicznie widać prace rozbiórkowe prowadzone w obiekcie, w którym dawniej znajdowała się podstawówka.

Nowym właścicielem budynku jest przedsiębiorca Andrzej Nowak, właściciel firmy Eko Drewno: – Opuszczony i zdewastowany budynek starej szkoły od lipca 2012 roku poddawany jest bardzo kosztownemu i gruntownemu remontowi. Wzmacniane są wszystkie elementy konstrukcyjne, całkowicie wymienione zostanie poszycie dachu, stropy, stolarka okienna, tynki oraz wszystkie instalacje. Po remoncie budynek szkoły odzyska swój zabytkowy blask i będzie pełnił funkcję biurową – wyjaśniał nam właściciel.

Budynek podlega ochronie konserwatorskiej, dlatego wszelkie prace rozbiórkowe i modernizacyjne prowadzone są pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Zadanie nie zakończy się jednak tylko na rozbudowie byłej szkoły, ponieważ powstaną jeszcze trzy budynki magazynowe o powierzchni ok 500 m2, nawiązujące stylem do zachowanego budynku. Będą funkcjonowały jedynie jako magazyny, inwestor nie zamierza prowadzić na tym terenie żadnej działalności produkcyjnej.

W kompleksie docelowo zatrudnienie znajdzie od 6 do 8 osób oraz kilkanaście osób u bezpośrednich kooperantów.

1 KOMENTARZ

  1. nic tylko trzymać kciuki i podziwiać, że w czasie kryzysu facet chce inwestować, budować i zatrudniać ludzi. jak się teraz przejeżdza koło tego budynku to aż oko się cieszy, że z totalnej ruiny zaczyna się wyłaniać coś nowego. gratuluje mieszkańcom kryniczna takiej inwestycji!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here