Nierozstrzygnięty casting

180

Młodzi Śpiewni to muzyczny projekt realizowany przez trzebnicki ośrodek kultury, który ma na celu wyłonienie wśród młodych mieszkańców naszego powiatu  utalentowanych wokalistów. Najpierw zainteresowani przychodzą na castingi, podczas których prezentują swoje umiejętności głosowe, w kolejnej odsłonie komisja wybiera najzdolniejszych, którzy mają okazję zaprezentować się zgromadzonej publiczności na galowym koncercie.

Teraz, po nieco dłuższej przerwie ten muzyczny projekt ponownie powraca. Tym razem zainteresowani mogą zmierzyć się z polskim big bitem: – To są fajne kompozycje, które można ciekawie zaprezentować podczas koncertu. Dodatkowo takie wystąpienie miałoby pewien aspekt, łączący dwa pokolenia: młodzi mogliby poznać ten nurt muzyczny, natomiast starsi (rodzice, dziadkowie czy ciocie), posłuchać dobrze znanych przebojów – powiedziały nam osoby zasiadające w komisji – Damian Ciosek i Joanna Hendrich.

Udając się na casting na korytarzu nie zastaliśmy jednak młodzieży zainteresowanej występem. Być może taka formuła konkursu już się wyczerpała? Albo zaproszenie na projekt nie było odpowiednio rozreklamowane.

– Dobrze, że są organizowane tego typu konkursy, ponieważ osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczęszczać do szkoły muzycznej czy brać udział w prywatnych lekcjach mogą zaprezentować swój talent.

Chcieliśmy poznać wyniki castingu. Dowiedzieliśmy się jednak, że nie został jeszcze rozstrzygnięty. Menadżer kultury Mateusz Stanisz powiedział nam, że jurorzy nie przesłali jeszcze protokołu z zakończonych obrad, natomiast Damian Ciosek dodał, że to od władz TCKiS zależeć będzie czy zostanie przeprowadzany casting uzupełniający, czy też spośród osób, które zgłosiły się na przesłuchania zostaną wyłonione te, które zaprezentują się na galowym koncercie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here