998 Kronika Strażacka

85

Plama na drodze

OBORNIKI ŚLĄSKIE. 2 października na ul. Wrocławskiej na drodze znajdowała się plama oleju. Będący na miejscu strażacy posypali plamę w celu jej neutralizacji.

Pożar maszyny

LUDGIERZOWICE. 2 października na terenie zakładu paliła się znajdująca się tam koparkoładowarka. W momencie przybycia strażaków znajdowała się ona w ogniu. Działania polegały na ugaszeniu jej przy użyciu wody.

Zderzenie dwóch pojazdów

JAGOSZYCE. 4 października miała miejsce kolizja z udziałem dwóch pojazdów: ciągnika rolniczego, który jechał z dwiema przyczepami wypełnionymi zbożem oraz autobusu neoplan, przewożącego dzieci . Do zdarzenia doszło, na skrzyżowaniu na wysokości wsi Łęgów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po dzieci przyjechał inny autobus, jeszcze przed przybyciem strażaków. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu akumulatorów a także posypaniu sorbentem plamy oleju pochodzącej z uszkodzonych pojazdów.

Ognisko bez nadzoru

ZAWONIA. 4 października paliło się ognisko, które zostało pozostawione bez nadzoru. Po otrzymaniu zgłoszenia strażacy udali się na miejsce, by zgasić ogień.

Pożar poddasza

LIGOTA PIĘKNA. 5 października na kolonii domków miało miejsce zadymienie. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że palą się elementy poddasza w domku jednorodzinnym. Strażacy weszli do środka w maskach tlenowych, ugasili pożar przy użyciu wody, a następnie otworzyli okno dachowe w celu przewietrzenia pomieszczenia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here