Siatkarki przegrały z Pszczyną

229

Do ich składu doszły zawodniczki grające przed rokiem w Gaudii. Na parkiecie zobaczyliśmy rozgrywającą  Katarzynę Boroń i libero Martę Kędzię oraz Agatę Turbak. Zespół przygotowywany jest do walki o I ligę.

Zaś trzebnickie zawodniczki opisał prezes klubu Gaudii Andrzej Borodycz następująco: – Nasza drużyna składa się z młodych zawodniczek. Żadna z nich nie grała dotąd w II lidze. Niektóre z nich występowały w III lidze, lub w juniorkach. Jak widzimy na parkiecie, zawodniczki walczą bardzo dzielnie. Po prostu chcą grać. Nie to co drużyna z ubiegłego sezonu. Dwie nasze zawodniczki leczą kontuzję. Liczymy, że po ich dojściu do składu drużyna będzie znacząco wzmocniona. Ponadto drużyna musi jeszcze zgrać się, poprawić kilka elementów zagrań. W pierwszym secie widzieliśmy, jak sprawnie grały w obronie. Z meczu na mecz będzie nam się wiodło lepiej….

Pierwszy set rozpoczął się obiecująco. Pierwsze punkty obie drużyny zdobywały wymiennie. Tak działo się do stanu seta 7 do 9. Nasza drużyna popełniła dwa błędy pod rząd i na tablicy zobaczyliśmy 7 do 10 i dalsze punkty na korzyść gości. Przyjezdne dostrzegły słabe strony naszej drużyny i zaczęły ostre „strzelanie”. Tak można zapisać bardzo silne ataki  Sandry Szczygieł, czy Agnieszki Mitręgi. W tym secie mogliśmy dostrzec możliwości naszej drużyny w tym składzie jaki wystąpił na parkiecie. Odnotować należy bardzo dobrą grę w obronie. Zawodniczki przyjmowały bardzo silne ataki, zagrały skutecznie blokiem, walczyły o każdą piłkę. To są plusy. Nasze minusy to brak skutecznych ataków (poza uderzeniami Agaty Bartłomiejczyk), mało skuteczne zagrywki. Bo to one pozwalały rywalkom skutecznie i silnie atakować.

Drugi i trzeci set nie miały historii. Rywalki robiły co chciały. Już na początku drugiego seta odskoczyły na 5 punktów; potem powiększały przewagę,  grając ze skrzydeł, środka i drugiej linii.  Trzeci set przebiegał podobnie. Mecz zakończył się wynikiem 0 do 3 (do 12, 15, 11).

W Gaudii wystąpiły: Justyna Kowalska, Aleksandra Kowalska, Małgorzat Plusa, Klaudia Kanownik, Sara Kazimierczak, Karolina Wawrzeniuk, Sandra Rojewska, Daria Popiel, Agata Bartłomiejczyk, Karolina Tutaj, Katarzyna Gwozdziewicz, Anna Muniak. Drużynę prowadził trener Kamil Rogala.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here