Walka beniaminków – punkty zostają w Obornikach Śląskich

137

Oborniczanie mecz rozpoczęli dość ospale od prowadzenia 2:0 jednak przyjezdni szybko zniwelowali różnicę i doprowadzili do remisu. Ospała gra gospodarzy pozwoliła gościom ustabilizować grę i wyjść w 5 minucie na prowadzenie. Przez kolejne 15 minut gospodarzenie mieli duże problemy z właściwym przygotowaniem akcji a goście już w 17 minucie prowadzili przewagą dwóch punktów. Wydawało się, że już do końca pierwszej połowy przyjezdni będą rządzić na boisku jednak zmiany dokonane w składzie SPR wpłynęły pozytywnie na obraz gry naszych szczypiornistów bowiem wystarczyły im tylko 3 minuty, aby rzucić 3 bramki z rzędu jednocześnie nie pozwalając Startowi oddać żadnego skutecznego rzutu. Przez kolejne minuty walka na boisku się wyrównała dopiero w ostatnich dwóch minutach oborniczanie zagrali zespołowo, dzięki czemu na przerwę schodzili z 3-bramkową przewagą.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od powiększenia przewagi do czterech punktów i od tego momentu gra naszych zawodników ustabilizowała się.  Niegościnna twarda obrona oborniczan  sprawiała dużo kłopotów młodym zawodnikom z Konina dzięki czemu w akcjach gospodarzy zapanował spokój i mogli powoli i systematycznie powiększać przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:27, a 9-bramkowa przewaga w pełni odzwierciedlała dominację gospodarzy w drugiej części spotkania.

Po meczu powiedzieli: Miałem spore obawy przed tym meczem ponieważ porażka w ubiegłym tygodniu z Dzierżoniowem bardzo mocno siedziała w naszych głowach. Spokojniej podeszliśmy do meczu ze Startem Konin i bardziej ważyliśmy nasze siły. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo wywalczyć punkty. Nasza twarda obrona z jednej strony była przyczyną wielu kar nakładanych (28 minut w osłabieniu i 2 czerwone kartki) przez sędziów na moich zawodników z drugiej strony skutecznie utrudniała gościom rozgrywanie akcji w ataku.

Zawodnicy: Tomasz Błażewski, Przemysław Bagiński, Konrad Burchacki, Maciek Kowalski,  Jarosław Kurpiewski, Łukasz Kurzydło, Jakub Morga, Paweł Nogal, Kamil  Ramiączek, Eryk Sawicki,  Marcin Semczyszyn,  Grzegorz Stachowicz,  Sergiusz Stefanowski, Michał Szczepanik, Łukasz Szkolny, Kacper Żuk.

Trenerzy: Przemysław Bagiński, Artur Szabat.