Biegi sztafetowe – sukces PZS 2

472

To jedna z ostatnich imprez plenerowych, które rozgrywane są na świeżym powietrzu. Wykorzystując ostatnie słoneczne dni, na trzebnickim orliku już po raz piąty zorganizowano powiatowe biegi przełajowe. Imprezę podzielono na dwa dni: w pierwszym o uzyskanie jak najszybszego czasu walczyli uczniowie z siedmiu szkół podstawowych, w kolejnym – gimnazjaliści i licealiści. Biegi rozgrywano w kategoriach: dziewcząt i chłopców.

Wśród szkół podstawowych najlepsze okazały się uczennice z SP w Żmigrodzie, które uzyskały najlepszy czas i zajęły I miejsce na podium. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z SP nr 2 w Trzebnicy.

Dzień później, na tej samej trasie zmierzyli się uczniowie gimnazjum i liceum. Najlepszymi biegaczkami sztafetowymi okazały się reprezentantki obornickiego liceum, natomiast wśród chłopców I miejsce przypadło reprezentantom PZS nr 1 w Trzebnicy. Spośród gimnazjalistów najlepsi okazali się żmigrodzianie. Każdy zespół dawał z siebie wszystko, będąc mocno dopingowanym przez swoich znajomych i nauczycieli. Jeszcze w tym tygodniu, 11 października najlepsze drużyny będą reprezentować powiat na biegach w Olszynie. Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne miejsce na podium!

Wyniki szkoły podstawowe:

dziewczęta:

1. SP Żmigród

2. SP 3 Trzebnica

3. SP Pęgów

chłopcy:

1. SP 2 Trzebnica

2. SP 3 Trzebnica

3. SP 3 Oborniki Śl.

Szkoły ponadgimnazjalne

dziewczęta:

1. LO Oborniki Śl.

2. PZS 1 Trzebnica

3. PZS 2 Trzebnica

chłopcy:

1. PZS 2 Trzebnica

2. PZS 1 Trzebnica

3. LO Oborniki Śl.

Szkoły gimnazjalne

dziewczęta:

1. Gimnazjum Żmigród

2. Gimnazjum nr 1 Trzebnica

3. Gimnazjum Pęgów

chłopcy:

1. Gimnazjum Żmigród

2. Gimnazjum nr 1 Trzebnica

3. Gimnazjum Pęgów

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here