Marek Bugajski komendantem trzebnickiej policji

791

Uroczystość przekazania obowiązków  komendanta trzebnickiej policji mł. insp. M. Bugajskiemu odbyła się w siedzibie komendy powiatowej. Wzięli w niej udział funkcjonariusze i pracownicy komendy powiatowej oraz starosta Robert Adach.

W  krótkim wystąpieniu mł. insp. M. Bugajski podziękował za dotychczasową współpracę z lokalnymi samorządami miast i gmin powiatu trzebnickiego i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby ta współpraca układała się nadal na dobrym poziomie. Podziękował również wszystkim policjantom powiatu trzebnickiego oraz pracownikom cywilnym, podkreślając ich udział w swoim awansie. Nowy komendant dodał, że postara się sprostać wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu  trzebnickiego.

Umówiliśmy się z nowy komendantem na rozmowę o jego zamierzeniach i ewentualnych zmianach w pracy trzebnickiej policji. Niestety, z powodu infekcji dróg oddechowych, z jaką musiał zmagać się w pierwszych dniach po przyjęciu nominacji, spotkanie musieliśmy przełożyć.

Młodszy inspektor Marek Bugajski w policji służy od 30 lat. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w 1987 r. rozpoczął pracę w wydziale kryminalnym w ówczesnej Komendzie Rejonowej na wrocławskich Krzykach. Od 1994 r. do 1996 r. był naczelnikiem wydziału kryminalnego. W latach  1996-2009 piastował stanowisko zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od 2009 r.  pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego policji, a po przejściu insp. Macieja Kucharskiego na emeryturę w sierpniu – został p.o. komendanta. Obecnie mieszka pod Oławą.

Komendant Bugajski  interesuje się  historią, a w szczególności okresem Piastów i Jagiellonów. W wolnych chwilach wraz z żoną i synem z uprawia turystykę górską i jazdę na rowerze.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here