Październikowe Wieczory Lisztowskie

64

Już niedługo melomani w Trzebnicy i Obornikach Śląskich będą mogli posłuchać kolejnego mistrza fortepianu. Wystąpi jeden z najbardziej znanych w świecie polskich pianistów KAROL RADZIWONOWICZ. Słowo o muzyce – Juliusz Adamowski.

Karol Radziwonowicz jest wszechstronnym pianistą, kształcił się w Polsce i USA. Koncertował w tak magicznych miejscach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Berlińska Filharmonia czy sala Concertgebouw w Amsterdamie. Jego zainteresowania muzyczne obejmują całą klasyczną literaturę fortepianową, a także utwory Georga Gershwina. Artysta jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie kompozycje Paderewskiego. O jego grze Janusz Weber tak napisał: „Ogromna radość muzykowania, czystość emocji i nieskazitelna precyzja techniczna”

W Trzebnicy Karol Radziwonowicz występował 11 lat temu (25 X 2001 r.) wraz z bratem Tomaszem, który grał na skrzypcach. Znaczną część wspaniałego koncertu wypełniły wtedy utwory I. J. Paderewskiego. Słuchaliśmy także kompozycji Juliusza Zarębskiego i Franciszka Liszta.

Pianista wystąpi w Trzebnicy w sali Starostwa Powiatowego przy ul. Leśnej 1  w czwartek 18 października dwukrotnie: o godz. 12.30 w koncercie umuzykalniającym dla młodzieży, a o godz. 18 w Wieczorze Lisztowskim. Natomiast w Obornikach, w Saloniku Czterech Muz, ul. J. Piłsudskiego 13 recital Karola Radziwiłowicza odbędzie się w piątek 19 X o godz. 18.30. W programie utwory F. Chopina, F. Liszta i naturalnie J. I. Paderewskiego.

Koncerty są realizowane przy pomocy finansowej Władz Samorządowych Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Trzebnickiego, Gminy Oborniki Śląskie oraz Związku Artystów Wykonawców STOART.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here