Kontrolowali kierowców na \”piątce\”

59

Policjanci trzebnickiej drogówki w dniach 13 – 14, 19, 21, 27 – 28 września przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Piątka”.

Głównym celem działań było ograniczenie wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości jazdy oraz kontrola kierujących pod kątem posiadania środków odurzających oraz pod kątem kierowania pojazdami po użyciu alkoholu i narkotyków – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Policjanci pełnili służbę na drodze krajowej na trasie Psary – Przywsie, a  w szczególności w miejscach, w których dochodziło do wypadków drogowych:  w Wiszni Małej, na obwodnicy Trzebnicy, Prusic, Żmigrodu, Korzeńska, a także na wysokości Dębna i Małuszyna .

W dniach 13-14 września policjanci skontrolowali łącznie 51 pojazdów, nałożyli 13 mandatów karnych, w tym 4 za przekroczenie prędkości i 9 za niekorzystnie z pasów. Zatrzymali dwa dowody rejestracyjne i jedno prawo jazdy. W dniach 19 – 21września policjanci skontrolowali łącznie 63 pojazdy, nałożyli 10 mandatów karnych, w tym 3 za przekroczenie prędkości i 3 za niekorzystnie z pasów. Zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Podczas kontroli policjanci zatrzymali jedną osobę, która kierowała pojazdem po spożyciu alkoholu. W dniach 27-28 września funkcjonariusze skontrolowali łącznie 70  pojazdów, nałożyli 13 mandatów karnych, w tym 7 za przekroczenie prędkości i 5 za niekorzystnie z pasów. W ostatnich dniach kontroli policjanci zatrzymali 6 dowodów  rejestracyjnych. Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która kierowała pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu – podaje Iwona Mazur.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here