Trzebnicka „trójka” w finale

42

Zawody eliminacyjne odbywały się w czterech miejscowościach jednocześnie: w Trzebnicy, Oławie, Środzie Śląskiej i Wrocławiu. Udział w nich wzięło dwadzieścia zespołów, a tylko dwa zakwalifikowały się do finału, który rozegrany zostanie 14 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jedną z drużyn, która wywalczyła awans do finału jest zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, który na co dzień trenuje Grzegorz Ruła. Drugą zaś Szkoła Podstawowa z Krośnic.

Rywalizacja na boisku wcale do łatwych nie należała. Na początku wszystkie zespołu losowały, kto z kim będzie grał. A ponieważ na boisku rywalizowały także zespoły, w których przeważała płeć żeńska, dziewczynom czasem trudno było pokonać mężczyzn, którzy raz po raz wbijali piłkę do bramki przeciwniczek. Ale nawet w takiej sytuacji warto było wziąć udział w mistrzostwach, ponieważ każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę i wejściówkę na jeden mecz ligowy drużyny WKS „Śląsk”Wrocław. Zwycięska drużyna zaś wyprowadzi piłkarzy Śląska na mecz ekstraklasy.

Celem tych rozgrywek, oprócz wyłonienia mistrza wśród chłopców urodzonych w 2000 r. i młodszych oraz dziewczynek urodzonych w 1999 r. i młodszych, było stworzenie warunków do sportowego współzawodnictwa z rówieśnikami z aglomeracji wrocławskiej, złożonej z dziewięciu powiatów oraz promowanie piłki nożnej dzieci, wychowania poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizacja lokalnych środowisk sportowych.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here