Zabawy integracyjne, wyposażanie świetlic

66

Janina Janeczko, sołtyska Osoli wygraną przeznaczyłaby na zorganizowanie kolonii dla dzieci z ubogich rodzin, których nie stać na ufundowanie dziecku wyjazdu.

Edward Sikora, sołtys Cerekwicy pieniądze przeznaczyłby na remont przykościelnej plebanii: – Udało nam się wyremontować kościół, teraz pora na nową elewację plebanii, która odstaje wyglądem w porównaniu z kościołem. W tej kwestii rozpoczęliśmy już zbiórkę datków wśród mieszkańców.

Honorata Krzemińska, sołtyska Sulisławic, 5 tys. zł, które stanowią wygraną w plebiscycie, przeznaczyłaby na wyposażenie świetlicy w kominek, telewizor i meble.

Renata Bisikiewicz, sołtyska Taczowa Małego stwierdza, że pieniądze z pewnością by się nie zmarnowały, ponieważ jest potrzeba zrealizowania wielu inwestycji: – Z pewnością jednak zadbałabym o zapewnienie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Może za te pieniądze wybudowalibyśmy boisko do koszykówki, czy plac zabaw.

Marta Rogala, sołtyska Pęgowa pieniądze z nagrody głównej przeznaczyłaby na dofinansowanie do budowy chodnika przebiegającego przy drodze wojewódzkiej.

Mariola Walczak, sołtyska Osolina: – Gdybym wygrała plebiscyt, wówczas zorganizowałabym zebranie wiejskie. Tam wspólnie zadecydowalibyśmy o tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze z wygranej. Chciałabym, by zostały równo podzielone dla dzieci, młodzieży i starszych. Może dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie imprezy integracyjnej lun zainwestowanie w coś trwałego. O tym jednak zadecydowalibyśmy wszyscy.

Przypominamy, że na zwycięzców plebiscytu, jak i na głosujących czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wśród wszystkich osób, które oddadzą głos na swojego ulubionego sołtysa wylosujemy dwie (jedną spośród oddających głos metodą „tradycyjną”, tj. na kuponach; drugą dla tych, którzy wysyłali sms-y z numerem wybranego kandydata). Nagrodami dla głosujących będą zestawy o wartości 800 zł,  ufundowane przez jednego z naszych sponsorów – market budowlany Bricomarche z siedzibą w Trzebnicy.

Jeszcze cenniejsze nagrody przygotowaliśmy dla sołtysów – zwycięzca naszego pierwszego plebiscytu na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Trzebnickiego 2012” otrzyma laptop oraz 5 tys. zł, które zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby jego sołectwa. Wiadomo, że te pieniądze z pewnością zostaną przeznaczone na pilne wydatki, których w każdej wiosce nie brakuje. Fundatorem nagrody głównej jest Bank Spółdzielczy z siedzibą w Trzebnicy.

Przypominamy, że jeszcze tylko przez dwa tygodnie można oddawać głosy na swoich faworytów. Do 9 października czekamy na prawidłowo wypełnione kupony do głosowania (znajdujące się na 1 stronie gazety), lub też na sms-y wysyłane pod numer 7260, w treści wpisując kod przyporządkowany sołtysowi-finaliście (np. wiadomość o treści SOLTYS.000), koszt wysłanie sms-a wynosi 2,47 zł z VAT.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here