Spotkania Kultur „Pax et bonum”

675

Organizatorem festiwalu jest Fundacja PAX ET BONUM.

W tym roku po raz trzeci w ramach festiwalu odbędzie się Kurs Interpretacji Muzyki Organowej dla studentów uczelni muzycznych i słuchaczy studiów organistowskich z terenu województwa dolnośląskiego, ale także z innych uczelni w Polsce. Impreza ta umożliwia młodym adeptom kontakt z wybitnym, światowej sławy mistrzem organów, organistą katedry Notre Dame w Paryżu, prowadzącym kurs – Olivierem Latry, a także wymianę doświadczeń i umiejętności między sobą. Dla młodych wyróżniających się studentów zorganizowano wiosenno-letni cykl koncertów DEBIUTY, we współpracy z Wrocławską Akademią Muzyczną, a 14 września 2012 –  także warsztaty etno-perkusyjne, które poprowadzi Margaret Ferguson z Ghany i Grzegorz Surówka.

Fundacja PAX ET BONUM została poproszona po raz drugi o zorganizowanie konkursów edukacyjnych dla dolnośląskich szkół wszystkich typów pod nazwą „Wędrówki szlakiem wartości”, które w szczególny sposób zwracają uwagę młodych ludzi na niezbywalne wartości ogólnoludzkie.

W ramach festiwalu odbędzie się 5 koncertów – bardzo ciekawych i zróżnicowanych pod względem programu: od muzyki klasycznej, poprzez harmonię wokalnych współbrzmień znanego zespołu Affabre Concinui i afrykańsko-jazzowe rytmy Margaret Ferguson (Ghana) oraz Marka Markowskiego, po przestrzenne brzmienie zespołu Wratislavia Trumpet Consort oraz organisty – Piotra Rojka. Nie zabraknie również koncertu przygotowanego przez Wrocławska Filharmonię.

Dnia 7.05.2012 zaplanowano spotkanie międzyreligijne Asyż we Wrocławiu z udziałem przedstawicieli różnych kościołów i wyznań na terenie Wrocławia wraz z wieloma imprezami towarzyszącymi, między innymi Galą Laureatów konkursów edukacyjnych „Wędrówki szlakiem wartości”, organizowanych w szkołach dolnośląskich.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here