Porażka SMS Olimp Oborniki Śląskie

585

Oborniczanki do gry przystąpiły skoncentrowane. I choć na początku meczu straciły punkty przez pierwszy set utrzymywały niewielką 1-3 punktową różnicę. Oborniczanki miały momenty bardzo dobrej gry, zwłaszcza świetnie radziły sobie w rozgrywce. Udane były też bloki. Taka postawa, a także bardzo mocny doping kibiców spowodował, że przeciwniczki popełniały bardzo dużo błędów.  W pewnym momencie  Olimpowi udało się wyrównać do 13:13. To był najlepszy okres gry. Gdy siatkarki Piasta pogubiły się SMS zdobył nawet przewagę punktową prowadząc 17:15. Jednak zawodniczki Olimpu były mniej odporne psychicznie i popełniały coraz więcej błędów. W końcówce pogubiły się i zaczęły tracić punkt za punktem. Przy stanie 19:22 dla Piasta trener Olimpu Jerzy Sieroszewski poprosił o kolejny czas. Po wznowieniu  oborniczankom udało się jeszcze zmniejszyć straty do jednego punktu i dwukrotnie obronić piłkę setową, ale to było wszystko.

 Drugim secie siatkarkom Olimpu udało się narzucić swój styl gry. I mimo że pierwsze punkty zdobyły głogowianki, prowadziły bardzo krótko.  obu drużyn od początku popełniały podobną ilość błędów. Przy stanie 5:6 dla Piasta oboroniczankom udało się kilka ataków pod rząd. Grały bardzo pewnie i równo, dopingowane przez zadowoloną publiczność. Tego fragmentu ry psychicznie nie wytrzymały głogowianki i niebawem na tablicy wyświetlił się wynik 12:6 dla SMS-u… na tym się skończyło. Seria błędów siatkarek Olimpu i wynik wyrównał się do 13:8. .Jednak kilka nieprecyzyjnych zagrywek na siatkę, i niebawem było 15:15. Na tym wyniku oborniczanki praktycznie zakończyły grę w tym secie.

– Niestety, nie wyszło, ale to był nasz pierwszy mecz w sezonie i nie udało się powiedziała kapitan obornickiej drużyny Klaudia Kubas. –  Na początku grałyśmy dobrze, ale w końcówce coś się popsuło. Zabrakło nam ducha walki. Żeby było lepiej, musimy więcej ćwiczyć. Udało im si zdobyć jeszcze tylko dwa punkty.

W trzecim secie oborniczanki grały tylko dobrze tylko przez niespełna pięć minut. Bardzo szybko oddały pola przeciwniczkom. Przy stanie 5:7 dla  głogowianek  gubiły się zupełnie. Rozgrywki były nieprecyzyjne, przyjęcia piłki niezdecydowane, a blok dziurawy. Końcowy wynik 10:25 całkowicie odzwierciedlił te fragmenty gry.

– Mimo porażki muszę wyróżnić rozgrywającą Klaudię Kubas, chociaż niestety nie do końca rozgrywała rak jak w pierwszych dwóch setach.  Dobrze grała także Jagoda Podedworna, która tu na parkiecie zrobiła chyba z tysiąc rzutów, ale także niestety, nie wszystkie były efektywne. Pozostałe dziewczyny to zawodniczki o bardzo krótkim stażu i nie wytrzymały nerwowo. Robiły co mogły, ale nie potrafiły przez dłuższy okres zmusić przeciwniczki dorobienia błędów – podsumował pierwszy mecz w III lidze trener oborniczanek Jerzy Sieroszewski. Jednak wyniku nie uważa za koniec świata. – Piszemy historię Obornik Śl.: w roku ubiegłym była liga juniorska, a teraz już jest trzecia. Rezultaty w ciągu roku nie mogą być oszałamiające, ale trzeba mieć nadzieję, że będzie coraz lepiej, tym bardziej że wiemy, co one potrafią. One zresztą też wiedzą, ale w trakcie gry nie  są w stanie tego sprzedać. Szybko wszystkim udziela się zwątpienie, które wkracza w momentach, kiedy traciły trzy punkty pod rząd. Obserwowałem to już w ubiegłym sezonie. W tym roku jesteśmy mocniejsi, tylko brakuje ducha walki. Jeśli ten duch będzie cały czas z nami na parkiecie, to będzie wygrana. Myślę że dziewczyny są już bardzo głodne sukcesu. Chcą grać, chcą wygrywać, ale mają za krótki staż. Prawie połowa tych dziewczyn przyszła w ubiegłym roku uczyć się siatkówki.

Następny mecz w sobotę 6 października w Nowej Sol z tamtejszym UKS Ares.

 

 SMS Olimp grały w składzie: Klaudia Bosak, Agnieszka Grajewska, Karolina Grzesiak, Alicja Jagoda, Zofia Krzywulska, Anita Kozioł, Klaudia Kubas, Aleksandra Kurzepa Katarzyna Mikołajczak, Jagoda Podedworna, Aleksandra Woźniak, Katarzyna Wysocka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here