Bądź eko – konkurs dla żmigrodzian

1922

Do konkursu mogą przystąpić dzieci i młodzież do 19 roku życia (mile widziane zorganizowane grupy). Ekologiczny konkurs podzielony został na trzy kategorie: na wykonanie maskotki, uszycie ubrania i na najlepszego zbieracza odpadów. Organizatorzy  czekają na wyłonienie najlepszego zbieracza makulatury i nakrętek – liczą się kilogramy, a nie sztuki. Zbiory należy dostarczyć do Biblioteki Miejskiej do 10 października; zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny, natomiast osoba, która zajmie drugie miejsce  – nagrodę rzeczową.

Dla tych, którzy mają zacięcie artystyczne przygotowano konkursy: na wykonanie maskotki wydziału ochrony środowiska oraz na zaprojektowanie stroju „z odzysku”. Maskotkę należy wykonać z materiałów nadających się do recyklingu (tj. makulatura, plastik, szkła i metalu), o maksymalnych wymiarach 30×30 cm. Ten konkurs ma charakter indywidualny,

Projektanci mody mogą uszyć nietypowe ubranie (faktura może powstać z wykorzystania np. płyt cd, sznurków, papieru czy plastiku). Jeżeli potrzebna będzie pomoc przy zaprojektowaniu stroju chętni mogą liczyć na wsparcie pracowników biblioteki. Twórcy mogą  zaprezentować swoje ubrania podczas pokazu mody, który odbywać się będzie podczas festiwalu (warunkiem jest zgłoszenie liczby występujących w bibliotece do 10 października). Podczas pokazu zostanie wybrany miss i mister recyklingu.

Wyłonienie zwycięzców konkursów ekologicznych odbędzie się 20 października, podczas festiwalu recyklingu. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here