Wrocławskie lotnisko bije rekordy

53

Miesiąc po zakończeniu tegorocznych wakacji, Port Lotniczy nadal może pochwalić się kolejnymi wzrostami we wszystkich sektorach ruchu. We wrześniu 2012 roku na wrocławskim lotnisku odprawiono dokładnie 198 493 podróżnych – o ponad 20 tysięcy więcej niż we wrześniu 2011 roku.

Największy wzrost jest widoczny w sektorze ruchu krajowego. W zeszłym miesiącu obsłużono prawie 30 tysięcy podróżnych – o ponad 22% więcej w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. – We Wrocławiu nieprzerwanie trwa okres prosperity lotów krajowych. Nasi przewoźnicy, PLL LOT i Eurolot odnotowali we wrześniu wzrost liczby przeprowadzonych operacji odpowiednio o 10% i 17% oraz odprawionych klientów o 30% i 26% mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Oznacza to, że z Wrocławia w Polskę latamy jeszcze częściej, a rejsy krajowe cieszą się rosnącą popularnością – dodaje.

Niemal równie wysoki przyrost zanotowano w ruchu low-cost. Linie Wizz Air i Ryanair osiągnęły łącznie wzrost przekraczający 15% w odniesieniu do września 2011 roku. Ponad 100 tysięcy pasażerów korzystających z oferty niskokosztowej na wrocławskim lotnisku pokazuje, że cieszy się ona popularnością nawet poza ścisłym szczytem letnim. We wrześniu nadal nie brakowało chętnych na tanie rejsy do prawie 30 destynacji, wśród których znajdują się również kierunki o charakterze wakacyjnym.

Wrocławskie lotnisko wypracowało lepsze wyniki również w całym ruchu międzynarodowym. W stosunku do września 2011 roku z takich lotów w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika skorzystało prawie 15 tysięcy pasażerów więcej, co przełożyło się na wzrost ruchu o niemal 10%.

Port Lotniczy Wrocław oferuje obecnie blisko 60 połączeń. Nie brakuje wśród nich tak popularnych europejskich kierunków, jak Londyn, Kopenhaga, Paryż, Oslo czy Lwów.

Więcej informacji:

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here