Turniej rycerski w Prusicach

211

Podczas festynu, który rozpocznie się w samo południe rycerską Mszą św. w kościele św. Jakuba, będzie można uczestniczyć nie tylko w pokazach średniowiecznego fechtunku oraz walk białą bronią. Organizatorzy przygotowali dwie rekonstrukcje wojenne: najazd Tatarów na Prusice oraz najazd na to miasto husytów; będą też pokazy dawnego rzemiosła: podkuwania koni, wyrobu kolczug i zbroi, rzeźbienia przedmiotów zabytkowych oraz występy akrobatyczne. Aktywni będą mogli wziąć udział w w warsztatach ceramiki, tkactwa oraz wypieku chleba, a także związanych z dawną muzyką. Posmakujecie niecodziennych potraw, zapoznacie się z kulturą cysterską, weźmiecie udział w warsztatach i w bitwie średniowiecznej artylerii. Zachęcamy wszystkich przybyłych do ubrania stroju średniowiecznego. Każdy, kto zgłosi się do stoiska powiatowego ubrany w taki strój otrzyma nagrodę niespodziankę, zapewniają organizatorzy:  Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Prusice oraz Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

3 KOMENTARZY

  1. Do artykułu wkradł się dość istotny błąd – impreza będzie miała miejsce dn. 9 września br. (niedziela).

  2. Tradycyjnie Pani Basia ( autorka notki) musiała coś pokręcić. To takie urocze, że zaczyna być znakiem rozpoznawczym Pani Basi. A to Pani Basia wchodzi tam gdzie nie jest zapraszana, a to wchodzi gdzie jest zapraszana ale w butach, a to pisze o murowanych cegłach itp itd. Czekam z niecierpliwością na kolejne notki Pani Basi
    Cichy wielbiciel

  3. A ja czekam na wyjaśnienie czy rynek prusicki został już oddany do użytku. Bo dzisiaj już jest zamknięty. W otwarciu imprezy uczestniczy starosta i burmistrz Prusic. Wyniuchała pani sprawę, że burmistrz Długozima pozwolił na zorganizowanie imprezy na obiekcie który nie został oddany do użytku. I było wielki larum. Czekam na odpowiedź.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here