Obsesja ogarnęła Miłocin

1721

Tuż przed godziną 16 droga na drodze do Pierwoszowa widać było wzmożony ruch samochodów osobowych. Parking przed kompleksem Miłocin szybko się wypełniał. Organizatorzy zaplanowali koncert plenerowy, dlatego przed karczmą, na trawiastych błoniach stanęła profesjonalna scena. Przed nią rzędy ławek, a dalej stoliki i krzesła. Tuż przed koncertem wszystkie miejsca zostały zapełnione, a wiele osób stało wokół sceny. Sympatycy festiwalu wykorzystali letnią aurę i na koncert mnóstwo ludzi przyjechało ze swoimi pociechami, które oprócz muzyki, miały do swojej dyspozycji pobliski plac zabaw.

Jednak najważniejszym punktem niedzielnego festiwalu był występ smyczkowego kwartetu Obsession. Ku zaskoczeniu zgromadzonych na scenę wyszły cztery młode kobiety, ubrane w kolorowe, eleganckie i krótkie sukienki. Od razu dało się zauważyć, że zdecydowanie bardziej przykuwają wzrok męskiej części publiczności. Kwartet nie dość, że zaprezentował się doskonale od strony muzycznej, to jeszcze utwory były przeplatane sporą dawką humoru. Świetne połączenie muzyki klasycznej z muzyką pop, a nawet elementami rocka czy bluesa zaowocowało tym, że na występie nie sposób było się nudzić. Publiczność chyba się niespodziewała, że na tego typu koncercie usłyszy fragment utworu „Whisky” legendarnej grupy Dżem czy znaną wszystkim przyśpiewkę „A teraz idziemy na jednego”. Artystki pokazały też, że umieją nie tylko grać, ale i śpiewać, a jedna z nich odtańczyła nawet kankana, co oczywiście spotkało się z dużą owacją. Jakby tego było mało, żartowały sobie nie tylko z publiczności, ale przede wszystkim z siebie.

Nie da się ukryć, że tak podana muzyka klasyczna, z pewnością jest dużo łatwiejsza w odbiorze i na pewno nie nudziła się osobom, które na co dzień nie mają z nią zbyt wiele wspólnego. Jedno jest pewne, kwartet oczarował publiczność i na zakończenie kilkukrotnie bisował.

Później nastąpiła chwila przerwy, a słuchacze mogli w tym czasie zamówić kawę, czy jakieś słodkości. Po około 15 minutach na scenie pojawił się krakowski zespół Arte Band, który dla odmiany zagrał wiele znanych spokojnych popowych ballad. Cały koncert na pewno długo pozostanie w pamięci. Na koniec warto dodać, że organizatorami tej edycji festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. A mecenatami niedzielnego koncertu była firma Tarczyński S.A. oraz Kompleks Rekreacyjny Miłocin.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here