998 KRONIKA STRAŻACKA

40

Paliło się ściernisko

GARBCE. 18 września strażacy otrzymali zgłoszenie, że z lasu wydobywa się dym. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ma miejsce pożar ścierniska znajdującego się za lasem. Ogień znajdował się na obszarze ok. 3 ha. Strażacy ugasili go przy użyciu wody a także tłumic.

Pożar poddasza

KSIĘGINICE. 19 września z budynku mieszkalnego wydobywał się dym. Strażacy po przybyciu zobaczyli, że dymi spod dachówek. Weszli w maskach tlenowych przez uchylone okienko do środka i udali się na poddasze, gdzie ogniem objęte były już ok. 4 m kw. poddasza. Pożar szybko udało się ugasić.

Przewrócił się

CEREKWICA. 20 września  wywrócił samochód ciężarowy renault, który przewoził na przyczepie ok. 25 ton jęczmienia. Strażacy zabezpieczyli miejsce, ruch odbywał się wahadłowo, rannego kierowcę pogotowie ratunkowe zabrało do trzebnickiego szpitala. Strażacy uszczelnili bak z paliwem i usunęli z przyczepy zboże, dzięki czemu można było podnieść samochód. Następnie zajęli się uprzątnięciem drogi.

Potrącenie rowerzysty

PĘGÓW. 20 września miało miejsce został potrącony rowerzysta, którego pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

Pożar rurki

KOBYLICE. 21 września w pomieszczeniu kuchennym paliła się rurka przy butli z gazem. Strażacy, po przybyciu na miejsce, odłączyli dopływ gazu oraz instalację elektryczną, po czym ugasili pożar.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here