Przygotowani na najważniejsze

56

Co się stanie z moim majątkiem po mojej śmierci – zazwyczaj odpowiedź na to pytanie jest prosta – „to mnie nie będzie już obchodzić”. Takie myślenie jest błędne, ponieważ osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą powinny dobrze zabezpieczyć się pod względem prawnym, gospodarczym i finansowym.

Prawu spadkowemu i dziedziczeniu u osób fizycznych i prowadzących działalność gospodarczą poświęcone było pierwsze spotkanie, które zostało zorganizowane przez doradcę finansowego Zbigniewa Kreli,.

Podczas spotkania został poruszony temat sukcesji, tj. przekazanie majątku osobistego i formowego wskazanym osobom. Prowadzący spotkanie wyjaśniał i tłumaczył zebranym zasady dziedziczenia spadkowego, odpowiadał na szereg pytań ze strony zebranych, m.in. jak po naszej śmierci może zostać rozdysponowany majątek, nad gromadzeniem którego pracowaliśmy niemal przez całe życie.

Chociaż nadal w Polsce sporządzenie testamentu jest tematem tabu, warto zabezpieczyć się i dobrze podzielić własne dobra.

Z sali, zwłaszcza ze strony zebranych przedsiębiorców padały bardzo konkretne pytania dotyczące podziału majątku oraz właściwego sposobu „podzielenia” zgromadzonych dóbr na najbliższych. Pod koniec konferencji uczestnikom zostały wręczone ankiety, w których m.in. odpowiadali na pytania czy temat konferencji poprowadzony był rzetelnie oraz czy wzbogacił ich wiedzę o dziedziczeniu. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że każdy z uczestników spotkania otrzymał kompendium wiedzy.

Z uwagi na liczne prośby temat konferencji zostanie niebawem powtórzony, prawdopodobnie nastąpi to w połowie października o czym państwa powiadomimy.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here