Gdzie do chirurga czy diabetologa?

111

Pacjenci trzebnickiej przychodni mogą skorzystać z opieki: okulisty, chirurga i poradni „K”. Usługi komercyjne świadczą: kardiolog, diabetolog, dietetyk, chirurg naczyniowy wykonujący badania USG żył i tętnic oraz badania USG tarczyc gruczołu krokowego czy badania słuchu: – Dodatkowo w tym miesiącu zaplanowaliśmy badania na osteoporozę; mieliśmy do dyspozycji przez 2 dni „osteoporobus”, dzięki czemu mogło przebadać się nieodpłatnie ponad 200 pacjentów. W najbliższy czwartek,  tj. 27 września zaplanowana jest akcja diabetologiczna, na której przewidziana jest możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą diabetologiem – informuje nas Anna Imielska dyrektorka przychodni, która pacjentów zaprasza do odwiedzin strony www.zla.trzebnica.pl, gdzie znajdują się najświeższe informacje związane z działalnością placówki.

Przykrą wiadomością dla tych, którzy w ramach funduszu byli stałymi pacjentami neurologa czy laryngologa będzie fakt, że mimo prowadzonych protestów ci specjaliści nie przyjmują już pacjentów „darmowo”. Jak dowiadujemy się we wrocławskim oddziale NFZ, trzebnicka placówka odwołała się od szkodliwej dla siebie decyzji, walcząc o przywrócenie w ramach kontraktu otolaryngologa i neurologa, jednak w obu przypadkach odwołanie zostało oddalone. Powodem, dla którego w ZLA nie będą przyjmować wymienieni specjaliści była zbyt mała liczba punktów w konkursie rankingowym.

Znacznie ciekawej przedstawia się oferta niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej EWA-MED w Obornikach Śl., gdzie przyjmują: urolog, dermatolog i wenerolog, neurolog, alergolog, diabetolog, otolaryngolog, okulista, onkolog oraz ginekolog. Jednak po ogłoszeniu wstępnej listy lekarzy specjalistów świadczących usługi od września i w tej placówce zaczęli protestować pacjenci. Z ich relacji wiemy, że chirurg w obornickiej przychodni przyjmował tygodniowo nawet ponad 40 osób. Niestety, i w tym przypadku mimo podpisów zebranych pod petycją nie udało się zatrzymać chirurga. – Odwołanie zostało oddalone. W tym postępowaniu złożono 5 ofert, w tym Ewa-Med. Oferta spełniała wymagane warunki. W rankingu zajęła 4 miejsce. Po negocjacjach wybrano oferty z większą liczbą punktów, wyższą pozycją w rankingu. Pod ocenę brane były kryteria dostępności, jakości, kompleksowości, ceny – poinformowała nas Małgorzata Piątek, z wrocławskiego NFZ-u.

Z NFOZ w Prusicach i w ośrodku zdrowia w Wiszni Małej, kilka razy w tygodniu przyjmować będzie ginekolog, dodatkowo na prusickich pacjentów czeka okulista.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here